آتش‌‌سوزی مشکوک در مرکز تحقیقاتی سپاه؛ ۲ نیرو سپاه کشته شدند/ هنوز علت آتش‌سوزی یکشنبه اعلام نشده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوشنبه ۵ مهرماه اعلام کرد که دو نفر از کارکنان سپاه به نام سیدمرتضی کریمی و حسین عابدی به علت «شدت جراحات» آتش‌سوزی یکشنبه جان خود را از دست دادند.

یکشنبه شب روابط عمومی سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد آتش‌سوزی در یک مرکز تحقیقاتی این نهاد نظامی در غرب تهران «به مجروح شدن سه تن از کارکنان» آن انجامیده است.

۲۴ ساعت پس از اعلام این حادثه تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز هیچکدام از مقام‌های جمهوری اسلامی واکنشی به آن نشان نداده‌اند.

در اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام شد آتش‌سوزی در یک «انبار» این مرکز تحقیقاتی اتفاق افتاده است. در غرب تهران چندین پادگان و مرکز موشکی متعلق به سپاه پاسداران فعال است.

آبان‌ماه ۱۳۹۰ انفجار مهیب در زاغه‌های مهمات سپاه در پادگان مدرس (پادگان امیرالمؤمنین) حوالی بیدگنه در منطقه ملارد ۲۷ کشته و بیش از ۱۶ زخمی برجای گذاشت. مجله تایم به نقل از یک مقام اطلاعاتی غربی نوشت که این انفجار کار موساد بوده است. حسن تهرانی مقدم مسئول سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران از کشته‌های این انفجار بود.

آتش‌سوزی در انبار یک مرکز تحقیقاتی سپاه که هنوز نام آن مشخص نیست سه ماه پس از حمله پهپادی به کارخانه ساخت سانتریفیوژ در کردان کرج و همچنین انفجار در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (IDRO) حوالی پارک «ملت» تهران روی داده است.

منابع غیررسمی می‌گویند این آتش‌سوزی در انبار یکی از مراکز موشک‌سازی سپاه پاسداران در حوالی پادگان «المهدی» بوده است.