آتش در انبار سازمان اموال تملیکی؛ میزان خسارت بعدا اعلام می‌شود/ کالاهای سه تا چهار سوله کاملا سوخته و از میان رفته‌اند/ علت حادثه احتمالا قطعی‌های مکرر برق است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفته است ۱۲۰ اتش نشان بعد از چهار ساعت توانسته‌اند آتش سوزی گسترده در انبار بزرگ سازمان اموال تملیکی را مهار کنند.

عملیات مهار آتش سوزی در این انبار که در جاده مخصوص کرج در حاشیه پایتخت واقع شده، ساعت ۱۸:۵۶ عصر دوشنبه به وقت محلی، بعد از تماس شهروندان با سازمان آتش‌نشانی آغاز شده است.

هنوز تخمینی از ارزش کالاهای موجود در سوله‌های این انبار در دسترس نیست اما به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، نزدیک به شش سوله که هر کدام حدود ششصد متر وسعت داشته‌اند دچار حریقی شده‌اند که شعله‌های آن تا چند‌ده متر زبانه می‌کشیده است.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفته است کالاهای سه تا چهار سوله کاملا سوخته و از میان رفته‌اند.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از محمدعلی افتخاری رییس این سازمان، علت احتمالی آتش سوزی را قطعی مکرر برق اعلام کرده است.

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران به شبکه خبر گفته است کارشناسان برای بررسی علت حریق از دقایق اولیه در محل بوده‌اند.

به گفته آقای ملکی، یکی از عوامل می‌تواند به نواقص برقی در محل مرتبط باشد.

حسین میر معینی معاون سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به باشگاه خبرنگاران جوان گفته علت حادثه احتمالا قطعی‌های مکرر برق است.

بر اساس گزارش‌های رسمی نزدیک به یازده درصد کالاهای موجود در انبارهای این سازمان داروهایی هستند که در شرایط مناسب نگهداری نمی شوند.

از جمله دیگر کالاهایی که در فهرست اموال منقول این سازمان به چشم می‌خورد می‌توان به انواع کالاهای الکترونیکی، کالاهای شیمیایی، برقی، لوازم آشپزخانه، انواع خودرو سبک و سنگین،لوازم خانگی، پوشاک، پارچه، کیف و کفش، تلفن همراه و لوازم جانبی، ابزارآلات صنعتی اشاره کرد.
مقام‌های سازمان اموال تکمیلی گفته اند اعلام میزان خسارت ناشی از این حریق به زمان نیاز دارد.

رییس سازمان اموال تکمیلی دوشنبه شب به شبکه خبر ایران گفته فهرست کالاهای موجود در انبار حومه تهران را بعدا اعلام خواهد کرد. اموالی که در اختیار این سازمان قرار می‌گیرند عموما در حوزه قاچاق، متروکه، ضبطی و قضایی هستند.

وظیفه این سازمان جمع‌آوری و نگهداری، اداره و فروش کالاهای متروکه، ضبطی و قاچاق قطعیت یافته و کالاهای قاچاق‌بلاصاحب و صاحب متواری و همچنین اموال تملیکی منقول و غیر منقول و حقوق مالی است که بر اثر احکام و قرارهای قطعی مراجع قضایی، اداری و صنفی از طریق ضبط و مصادره در اختیار دولت قرار گرفته است.

در نهم اردیبهشت ماه سال جاری حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفته بود استانداری تهران برای کمک به حل مشکلات سازمان اموال تملیکی استان تهران آماده است تا یک قطعه زمین مناسب برای ساخت انبار و ساختمان اداری در اختیار این مدیریت قرار دهد.

اموالی که در اختیار این سازمان قرار می‌گیرند عموما در حوزه قاچاق، متروکه، ضبطی و قضایی هستند.