آخرِ خطِّ «تاج‌گردون»، پایان «یک باند پیچیده»؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ تاجگردون چهره‌ای مرموز و شبه‌مافیایی ادوار مجلس است که یکی از اتهاماتش، سوءاستفاده از قوم‌گرایی و سپردن مسئولیت‌های زنجیروار به حلقه‌ی نزدیکانش در شرکت‌های سرمایه‌دار دولتی‌ست؛ او اینک و با ردّ اعتبارنامه‌اش، در آستانه محرومیت از حضور در مجلس است.

مصطفی فقیهی در ادامه نوشت :

او در ویدیویی که در ایام مبارزات انتخاباتی‌اش منتشر شد و می‌گوید «در دولت اصولگرا و مجلس اصولگرا ، باز هم قول می‌دهم نفر اول آن باشم» [بی‌آنکه بخواهد و بداند] صادقانه سخن می‌کند و اعتراف بزرگی بر زبان می‌راند. تاجگردون به درستی تصدیق می‌کند که در هر برهه و دوره‌ سیاسی، حضور او و جریانش در «قدرت» تضمینی و برقرار بوده و هست؛ در همه‌ی دولت‌ها و مجلس‌ها، «سفید» است و کار تشکیلاتی خود را منطبق با وزش باد سیاسی پیش می‌برد.

اما «باند منتسب به تاج‌گردپن» ، تعبیری بود که سال ۹۳ و در سایت «انتخاب»، پس از انتشار اخباری پیرامون «قوم‌گرایی باندی و سیاسی» یک جریان به هم متصل و هماهنگ برای کسب کرسی‌های حساس پول‌ساز دولتی و حاکمیتی، بر سر زبان‌ها افتاد و از همین روی، «انتخاب» به کرّات از سوی افرادی تهدید شد که مدعی توهین به قوم شریف «لُر» بودند! اتفاق عجیبی که اخیراً و در پی اعتراض به اعتبارنامه‌ی او، علیه نمایندگان امضاکننده در قالب «تهدید پیامکی» به وقوع پیوست.

اما با احترام به لُرهای عزیز و مظلومی که خصائل و خصائص منحصر بفرد آنان، همواره زبانزد خاص و عام است ، باید اذعان کرد که «تاجگردون» با سوءاستفاده از وجهه مردم شریف استان کهکیلوئه و بویر احمد، مبدع و سرسلسله‌ی ⁧باند مذکور⁩ و جاسازی نزدیکانش در لایه‌های موثر بدنه‌ی اقتصادی دولت‌ها بوده که حتماً در آینده، از تخلفات سنگین این باند، بسیار خواهید شنید.

سال ۹۴، اطلاعاتی نیز در مورد فعالیت‌های «خان‌عمو» در رژیم گذشته منتشر کردیم که به یکی از دلایل توقیف ۹۰ روزه‌ی ⁧انتخاب⁩ بدل شد.

طی ماههای اخیر نیز اطلاعات و اسناد عجیبی در فضای مجازی از سوی خانم «آذرپیک» روزنامه نگار و فعال موثر شبکه‌های اجتماعی، منتشر شد که تاج‌گردون را تا مرز ردصلاحیت پیش برد، اما قدرت او در لایه‌های مختلف ساختار حاکمیتی و دولتی، ریشه دوانده بود. او به زحمت از «چاله‌ی شورای نگهبان» گذر کرد، اما گویا قرار است در «چاه ویل مجلس یازدهم»، گرفتار و بل ، «مستغرق» شود!

با همه‌ی این احوالات، با هر نیت و انگیزه‌ای، این اتفاق (محرومیت حضور تاجگردون از حضور در مجلس) اقدام مبارکی‌ست؛ اما مجلسیان بدانند، زمانی این ماجرا به کام ملت شیرین‌تر می‌شود ‌که به شائبه‌های مطروحه در مورد دیگر نمایندگان نیز رسیدگی و در صورت لزوم، «مُهر رد» بر اعتبارنامه‌ی متخلفان زده شود.