آخرین اخبار درباره شیوع بیماری واگیر در مناطق سیل‌زده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا تاکید کرد که هیچ گونه شیوع بیماری‌ واگیر در مناطق سیل‌زده مشاهده نشده و مراقبت‌ها به صورت مستمر و فعال در حال انجام است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، محمداسماعیل مطلق در جلسه کمیته بیماری‌های مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در استان خوزستان و لزوم مراقبت از وقوع هر گونه بیماری، تمامی نیروهای سلامت در حالت آماده‌باش هستند.

او افزود: تاکنون هیچ گونه بیماری واگیر در مناطق سیل‌زده مشاهده نشده و تمامی مراقبت‌ها بصورت مستمر و فعال در حال انجام است. او ادامه داد: در مورد سایر بیماری‌ها به منظور شناسایی به هنگام و کنترل بیماری‌های واگیر، نظام مراقبتی به نام نظام مراقبت سندرمیک وجود دارد که در حال حاضر در تمام اردوگاه‌ها و محل‌های اسکان سیل‌زدگان در حال اجراست.

او افزود: در تمام طول سال انتظار بروز شپش به ویژه در محیط‌های تجمعی وجود دارد و پزشکان و کارشناسان بهداشتی تیم‌های سلامت کار غربالگری، شناسایی و درمان را انجام می‌دهند.

او در پایان گفت: به هیچ عنوان در مناطق سیل‌زده و اردوگاه‌ها هیچ گونه گسترشی از این بیماری رخ نداده است و در این مناطق و اردوگاه‌ها  دارو و شامپوی ضد شپش به اندازه کافی وجود دارد و قطعا همه موارد شناسایی و درمان می‌شوند. لازم به توضیح است از لحاظ تامین دارو هیچ مشکلی در استان وجود ندارد.

گفتنی است جلسه کمیته بیماری‌های مرکز بهداشت خوزستان با حضور دکتر محمد اسماعیل مطلق – مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا، دکتر حسینی‌زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز و معاونین و مدیران گروه‌های فنی و اجرایی مرکز بهداشت خوزستان برگزار شد.