آخوندی: پیشنهاد تعیین عوارض بر سوخت به‌جای عوارض بزرگراه‌ها به‌عنوان درآمدی برای وزارت راه/ طرح مسکن اجتماعی به‌علت نبود اعتبار اجرایی نشد

نگام ، اقتصادی _ وزیر راه و شهرسازی با اشاره به روند ورود فاینانس به کشور برای پروژه‌های عمرانی گفت: بعد از امضای فاینانس باید ۱۵درصد به شرکت پرداخت شود که ریالی از آن در بودجه پیش‌بینی نشده است.

 

به گزارش اقتصاد آنلاین ، جلسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی صبح امروز(دوشنبه، ۲۹ آبان ماه) با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، کاظم جلالی، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی رئیس و نایب رئیس این فراکسیون و سایر اعضای آن در مجلس برگزار شد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، عباس آخوندی در این دیدار با اشاره به خواسته های نمایندگان که اغلب در حوزه سرمایه گذاری و اتمام پروژه های عمرانی بود، گفت: حوزه سرمایه گذاری اعم از آزاد و فاینانس خارجی است که به دولت باز می گردد و پروژه های نیمه تمام عمرانی نیز از مهم ترین خواسته هاست که مردم از نمایندگان پیگیری می کنند که البته از فاینانس نمی توان برای این پروژه ها و تملک اراضی بین شهری استفاده کرد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به وضعیت نامساعد وزارتخانه در حوزه طرح های عمرانی عنوان کرد: پروژه های راه سازی تا رسیدن به تملک ها انجام می شود، اما خرید املاک مردم نیاز به اعتبار دارد که به علت عدم وجود این اعتبار، پروژه ها روی زمین می ماند البته قوانینی در زمینه های مختلف راه سازی تصویب شد اما اجرایی نمی شود.

وی بر همین اساس یادآور شد: در قانون مقرر شده بود ۲۰ درصد درآمد حاصل از فروش گازوئیل و ۱۰ درصد حاصل از فروش بنزین به وزارت راه و شهرسازی اختصاص یابد اما تا کنون ریالی از محل این درآمدها به وزارتخانه نرسیده است.

آخوندی در ادامه در خصوص فاینانس اظهار داشت: وقتی فاینانس امضا می شود باید ۱۵ درصد به شرکت مربوطه داده تا کار آغاز شود اما ریالی برای این کار در بودجه پیش بینی نشده است لذا باید تصمیماتی به صورت خرد و کلان گرفته شود که البته هزینه هایی خواهد داشت، هزینه هایی اجتماعی که هیچ کس نیز آن را نمی پذیرد.

وزیر راه در ادامه با یادآور این مطلب که با ساختار بودجه فعلی امکان ادامه راه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هزینه جاری ما بیش از درآمد کل دولت است لذا نیازمند اصلاحاتی هستیم که قطعا هزینه اجتماعی دارد و باید آن را پذیرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه برای اتمام پروژه های ریلی نیاز به ۲۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم که ظرف ۵ سال پروژه ها به اتمام برسد، ابراز داشت: برای این سرمایه گذاری نیازمند اختصاص ۱۵ درصد به شرکت های سرمایه گذاری هستیم که می تواند از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یابد چرا که به علت خارجی بودن با سیاست ها تطابق دارد.

آخوندی همچنین با اشاره به پیشنهادات برخی نمایندگان مبنی بر دریافت عوارض در بزرگراه ها همچون آزادراه ها، خاطرنشان کرد: این امکان وجود ندارد چرا که باید از ۷۵ درصد حمل و نقل عوارض دریافت کرد که عملی نیست اما این عوارض می تواند همانند سایر کشورها بر سوخت قرار گیرد چنانچه در حال حاضر برای گازوئیل ۲۰ درصد عوارض قرار داده ایم اما برای بنزین این عوارض وجود ندارد.

این وزیر کابینه دوازدهم ادامه داد: از طرف دیگر لازم است صندوق توسعه حمل و نقل که تأسیس آن در برنامه ششم توسعه به تصویب رسید ایجاد شود اما در بودجه هیچ اعتباری برای آن اندیشیده نشده است که باید در بودجه سال ۹۷ این اتفاق بیفتد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان در خصوص نحوه خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه عنوان کرد: افرادی که واقعا پس انداز کننده باشند می توانند خانه دار شوند اما برای افراد کم درآمد جامعه وزارت راه، طرح مسکن اجتماعی را ارائه کرده بود که به علت عدم اختصاص ریالی در بودجه نتوانستیم آن را اجرایی کنیم.