آرت فر استانبول با شرکت سه گالری ایرانی برگزار می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود.

به گزارش سایت آوام، آرت فر استانبول (CI) از ۱۴ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر با نسخه بازبینی شده‌‌ی معماران برجسته‌ی تابانلیوغلو، برنده جایزه معماری Tabanlıoğlu و مجموعه‌ای بیش از ۷۰ گالری، از جمله ۲۰ گالری جدید، برگزار می‌شود. این آرت فر با حمایت Akbank، CI که فضاهایی به وسعت ۱۳،۶۰۰ متر مربع از لوتی کیدار ICEC Rumeli Hall را با همکاری مرکز کنگره استانبول در اختیارش قرار داده است سرپرستی گالری‌ها، مجموعه‌دارها و هنرمندان ترکیه و سراسر جهان را برعهده دارد.
کیمار ملکی، مدیر نمایشگاه CI، گفت: «استانبول یک مرکز هنر جهانی محسوب می‌شود که مدافع هنرهای منطقه‌ای و بین‌المللی است.»
نمایشگاه امسال شامل بخش Galleries برای گالری‌هایی است که قبل از سال ۲۰۱۰ تأسیس شده‌اند، بخش گالری‌های جدید، برای گالری‌هایی تعبیه شده که در شش سال گذشته تأسیس شده‌اند، نمایش‌های انفرادی برای این گالری‌ها توسط یک هنرمند و یا گروهی از هنرمندان در نظر گرفته شده و همچنین جایگاه‌هایی برای استودیوهای گالری و معماری اختصاص داده شده است.
بینال استانبول همچنین نمایشگاه مجسمه‌ی جدیدی را توسط پروفسور حسن بلنت کرمان در پارک سانتا سیلار همسایه با عنوان «عنصر پنجم» ارائه خواهد کرد. این اولین نمایشگاه مجسمه معاصر در پارک عمومی است. هنرمندان شرکت کننده شامل: Erdağ Aksel, Fabian Marcaccio, Genco Gülan, Günnür Özsoy, Jan Fabre, Jannis Kounellis, Johan Tahon, Magdalena Abakanowicz, Osman, Tony Cragg, Wim Delovoye, and Yaşam Şaşmazer.
به گفته‌ی Ali Güreli، رئیس این آرت فستیوال: «ما برای دیروز و امروز نیستیم، بلکه به فردا تعلق داریم.»
CI 2017 با گردهمایی نمایشگاه‌ها و پروژه‌هایی در مؤسسات فرهنگی برجسته شامل باز کردن پانزدهمین بینال استانبول، نمایشگاه هنرمند معاصر چینی Ai Wei Wei آی وی وی در موزه Sakıp Sabancı، یک نمایش انفرادی از آثار هنرمند ترکیه CANAN در آرتر، یک نمایشگاه انفرادی از دیانا تاتر، هنرمند آمریکایی در بوروزان معاصر، و نمایشگاه هنرمندان بین‌المللی که توسط Akbank Sanat برگزار می‌شود.
همچنین سه گالری ایرانی در آرت فر امسال حضور دارند.