آرزوی امینه اردوغان برای سال نو؛ وصال مادران دیاربکر به فرزندانشان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، همسر رئیس‌جمهور ترکیه برای سال نو میلادی وصال مادران دیاربکر به فرزندانشان را که در چنگ گروه تروریستی پ.ک.ک هستند، آرزو کرد.


به گزارش خبرگزاری آناتولی، امینه اردوغان، همسر رئیس‌جمهور ترکیه درباره آرزویش برای سال نو میلادی در توئیتر نوشت:‌ امیدوارم تمام مادرانی که به امید رهایی فرزندان‌شان از چنگ گروه تروریستی پ.ک.ک مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در استان دیاربکر تحصن می‌کنند، در سال جدید به هدفشان برسند.


او در این پیام نوشت: یک سال پیش، از مادران دیاربکر بازدید کردم. تا به حال ۲۲ مادر با فرزندانشان دیدار کرده‌اند، ولی تحصن اعتراضی ۱۶۱ خانواده دیگر در چهار صد و هشتاد و ششمین روز خود ادامه دارد. امیدوارم تمام مادرانی که با صبر در انتظار دیدار با فرزندشان هستند، در سال جدید به خواسته خود دست یابند.

خانم اردوغان به همراه این پیام، توئیتی را که سال گذشته پس از دیدار با مادران دیاربکر زده است، بازنشر کرد. وی در این پست توئیتری نیز نوشته است: “بزرگی تهدید گروه تروریستی هیچ اهمیتی ندارد. این تهدید سرانجام در برابر قلوب گرم مادران شکست خواهد خورد. مشعلی که مادران دیاربکر روشن کرده‌اند، چراغی برای همه ما شد”.


امینه اردوغان عکسی مربوط به لحظه‌ای که هنگام این دیدار یکی از این مادران را در آغوش گرفت را نیز به این توئیت ضمیمه کرده است.


گفتنی است هاجره آکار ۲۲ اوت ۲۰۱۹ با تحصن مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر، پسرش «محمد» را از چنگ پ.ک.ک نجات داد. او با این اقدام به الگویی برای مادرانی که فرزندانشان در چنگال این گروه تروریستی گرفتار شده‌اند، تبدیل شد. تحصن اعتراضی این مادران مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر از ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ ادامه دارد.