آسوشیتدپرس: از زمان کشته‌شدن سلیمانی، نقش وزارت اطلاعات ایران در عراق قوی‌تر شده است/ اسرائیل:برجام بدون تغییر، تروریسم را احیا می‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ یک مقام آگاه عراقی به آسوشیتدپرس گفت از زمان کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران، نقش وزارت اطلاعات ایران در عراق قوی‌تر شده است.


آسوشیتد پرس ضمن تایید خبر مذاکرات ایران و عربستان سعودی در عراق افزود این تغییر رویکرد ایران در عراق یکی از عوامل زمینه‌ساز این مذاکرات بوده است.


آسوشیتدپرس به نقل از یک دیپلمات غربی گزارش داد: «ایران و عربستان سعودی قصد دارند مذاکرات بیشتری را در عراق انجام دهند».

روزنامه الاخبار لبنان نیز گزارش داد دور بعدی مذاکرات تهران و ریاض هفته آینده در بغداد برگزار خواهد شد.


همچنین، شبکه کان نیوز اسرائیل گزارش داد مقام‌های این کشور به این نتیجه رسیده‌اند که برجام بی‌هیچ تغییر خاصی و بدون درنظر گرفتن برنامه موشک بالستیک و حمایت جمهوری اسلامی از تروریسم احیا خواهد شد.


به گزارش کان نیوز، مقام‌های اسرائیل پس از آنکه نتیجه‌گیری کردند برجام بی‌تغییر خاصی احیا می‌شود، تصمیم‌ گرفته‌اند بازرسان سازمان انرژی اتمی را تحت فشار قرار دهند تا قدرت خود در بازرسی از تاسیسات هسته‌ای ایران را افزایش دهند.

روز سه‌شنبه، گبی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، در دیدار با مایکل گوو، وزیر کابینه بریتانیا، گفت: ایران ثبات کل خاورمیانه را تضعیف می‌کند و تاکید کرد جامعه جهانی برای اطمینان از اینکه جمهوری اسلامی هیچ‌وقت به «توانایی هسته‌ای» دست نمی‌یابد اقدام کند.