آشپز برنامه تلوزیونی «به خانه بر میگردیم» اخراج شد

آشپز برنامه به خانه بر میگردیم به دلیل درج یک کامنت در زیر پست اینستاگرامی مربوط به سردار حسین همدانی اخراج شد.

به گزارش نگام، مائده حجاری آشپز برنامه تلوزیونی به خانه بر میگردیم در زیر پستی در اینستاگرام که در خصوص سردار همدنی منتشر شده بود کامنت گذاشته و نوشته بود” به درک واصل شد”.

بعد از انتشار این کامنت و باز نشر آن در صفحات اجتماعی مسئولین صدا و سیما وی را اخراج کردند.

سعید لطفی تهیه کننده برنامه با تایید این خبر گفت:  با توجه به مطلب توهین آمیز این کارشناس، ما به هیچ عنوان از وی در برنامه های آتی خود دعوت نخواهیم کرد و وی  برای همیشه اخراج شده است.

حسین همدانی که در ۱۶ مهر و در سوریه کشته شد، در زمان تصدی فرماندهی لشکر محمد رسول الله که حفظ امنیت تهران بزرگ را به عهده دارد، نقشی اساسی در سرکوب معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸ به ویژه در حوادث عاشورای ۱۳۸۸ و بعد از آن داشته است. همدانی در خردادماه ۱۳۹۴ طی مصاحبه‌ای با وبسایت محلی «جوان همدان» اظهار داشت که در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ پس از شناسایی حدود ۵ هزار نفر از اراذل و اوباش تهران، آنها را در قالب ۳ گردان سازماندهی کرده و در سرکوب تظاهرات خیابانی از آنها به عنوان نیروی سرکوب استفاده شده است.

وی همجنین دربارهٔ اتفاقات عاشورای ۸۸ خاطر نشان کرده که در آن زمان با اجاره کردن همه سینماهای تهران و در اختیار گرفتن تمام مدارس و حسینیه، نزدیک به ۳۰ هیئت را به سمت میدان دانشگاه حرکت داده و در نهایت با کمک ۳ گردان غائله جمع شد.