آغاز تولید نخستین تلفن هوشمند شرکت «ریدر» ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ شرکت تولید کننده تلفن و تبلت ترکیه « ریدر» تولید نخستین تلفن همراه خود «P13 Life» را آغاز کرد.

شرکت تولید کننده رایانه و تلفن و تبلت ترکیه « ریدر» که سال گذشته نخستین تلفن همراه با صفحه کلید «F1» را ساخته بود، رونده تولید تلفن همراه هوشمند خود «P 13 Life» را آغاز کرده است.

یونس حاکان بینوز، مدیرکل مرکز تولید ریدر که کارخانه آن در شهر سامسون ترکیه قرار دارد، در این زمینه به خبرگزاری آناتولی گفت: این تلفن همراه دارای سیستم عامل اندروید با جدید ترین ورژن ۸.۱ که دارای سرعت بیشتر است برای ما امکان استفاده ایمن تر از این تلفن را فراهم می کند.

بینوز افزود: این تلفن همراه در مرحله نخست روزانه ۲۵۰ دستگاه و در سال حدود ۷۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد. این نخستین تلفن هوشمندی است که تولید کرده ایم. با احتساب این که در داخل ترکیه تولید شده، قیمت آن نیز ارزان تر خواهد بود. با توجه به ویژگی هایش می تواند سهم جدی در بازار را به خود اختصاص دهد. این تلفن پس از تایید نهایی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات ترکیه وارد بازار خواهد شد.

به گفته وی این تلفن همراه که ۶۰ درصد قطعات آن تولید ترکیه است، علاوه بر بازار داخلی به کشورهای آفریقایی، رومانی و امارات متحده عربی نیز صادر خواهد شد.

بینوز همچنین اظهار داشت: این تلفن که رم آن ۱ گیگابایت و حافظه داخلی آن ۱۶ گیگابایت است، مجهز به دو دوربین ۵ مگاپیکسل و ۸ مگاپیکسل به ترتیب در قسمت جلو و پشت آن است. صفحه نمایش این تلفن۵.۷ اینچ بوده و تمامی برنامه های نرم افزاری قابل نصب است.