آغاز رای‌گیری در انتخابات شوراها و شهرداری‌های ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ روند رای‌گیری در نوزدهمین دوره انتخابات شوراها و شهرداری‌های ترکیه از ساعت ۸.۰۰ صبح ۳۱ مارس امروز آغاز شد.

مردم ترکیه امروز یکشنبه ۳۱ مارس ۲۰۱۹ از ساعت ۸.۰۰ (به وقت محلی) برای شرکت در نوزدهمین دوره انتخابات شوراها و شهرداری‌های کشور به پای صندوق‌های رای رفتند.

در این انتخابات ۱۹۴ هزار و ۳۹۰ صندوق رای به منظور انتخاب شهرداران، اعضای شوراها و کدخدایان محلات شهری و روستایی برای پنج سال در ۸۱ استان کشور، برگزار می‌شود.

دوازده حزب، ازجمله «عدالت و توسعه»، «حرکت ملی»، «جمهوری خلق»، «دموکراتیک خلق‌ها»، «خوب»، «سعادت»، «ترکیه مستقل»، «کمونیست ترکیه»، «اتحاد بزرگ»، «چپ دموکراتیک»، «دموکرات» و «وطن» در این دوره برای تصدی کرسی شهرداری‌ها به رقابت می‌پردازند.رای‌گیری در استان‌های شرقی ترکیه ساعت ۰۷:۰۰ صبح آغاز و ساعت ۱۶:۰۰ به وقت محلی پایان می یابد. در حوزه‌های رای‌گیری استا‌ن‌های غربی نیز از ساعت ۰۸:۰۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۷:۰۰ عصر ادامه خواهد یافت.

شمارش آرای شوراها، شهرداری‌ها و کدخدایان محلات سراسر ترکیه بلافاصله پس از پایان رای‌گیری شروع می‌شود. گفتنی است این اولین انتخابات محلی بعد از تغییر سیستم پارلمانی به ریاستی در ترکیه است.