آغاز مراجعه شهروندان ترکیه به سرکنسولگری آمریکا در استانبول

نگام ،بین الملل _ پس از لغو محدودیت صدور ویزا میان ترکیه و آمریکا مراجعه شهروندان ترک برای انجام امور کنسولی در استانبول آغاز شد.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، با عادی شدن روند اخذ و صدور ویزا میان ترکیه و ایالات متحده آمریکا مراجعه شهروندان ترکیه ای به سرکنسولگری آمریکا در استانبول آغاز شد.

یکی از مراجعان به نام ارسین چاکار با مثبت خواندن لغو محدودیت ویزا میان دو کشور اظهار داشت: «اکنون داخل سرکنسولگری خیلی آرام است. امروز شمار اندکی مراجعه کردند. به دلیل اینکه چند روز به دلیل آخر هفته و عید آخر سال تعطیل است، انتظار می رود که سه شنبه روز کاری شلوغی برای سرکنسولگری آمریکا در استانبول باشد.»

مرت سویلو، دیگر مراجعه کننده ترک است که همراه با سه فرزند خود به کنسولگری آمده است. وی به خبرنگار آناتولی گفت: «انجام امور بسیار به طول می انجامد. تمام مدارک حاضر است، اما به ما گفتند که دوباره باید وقت ملاقات بگیرید.

پرونده ما هنوز بررسی نشده است. با اینکه تمام شرایط و قوانین را رعایت کرده ایم و در حالیکه به عنوان سرمایه گذار به این کشور می رویم، اما باز تایید نهایی نشده است. انتظار داشتیم که حل بحران موجب تسریع امور شود، اما فعلا اینگونه نشده است.»

تعدادی از شهروندان نیز برای انجام کارهای مرتبط با ویزای آمریکا در مقابل سرکنسولگری این کشور در انتظار به سر می برند.