آقایان، آیا فراموش کرده‌اید روحانی سال‌ها نماینده رهبری بوده‌است؟!

این روزها برخی انتقادات درست به عملکرد دولت روحانی وارد می‌شود ولی برخی که از مردم کینه دارند به گونه‌ای درباره او سخن می‌گویند که گویی مردم وی را از قلب لندن، واشنگتن یا تلاویو برگزیدند و به پاستور فرستادند!

خیر؛ اینگونه نیست بزرگواران! روحانی نزدیک ۴۰ سال جایگاه‌های انتصابی و حکومتی داشت و با سیستم شورای‌نگهبان و به اجبار با توجه به ادعاهای مطرح شده از جانب او سال ۹۲ و ۹۶ مردم به دامن او پناه بردند.

حسن روحانی از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۶، ریاست قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص) را بر عهده گرفت و از همان سال (۱۳۶۴) تا پایان جنگ، مسئولیت فرماندهی ستاد کل پدافند هوایی کشور را نیز عهده‌دار بود. از سال ۱۳۶۸ که “شورای عالی امنیت ملی‌” کشور تشکیل شد، حسن روحانی به عنوان نماینده‌ رهبری وارد شورا شد و نماینده‌ ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی و نیز ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده گرفت.

حسن روحانی در ۲۲ آبان ۱۳۶۸ به عنوان نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی منصوب شد. او از سال ۱۳۶۸ به مدت ۱۶ سال مسئولیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی را بر عهده داشت؛ سمتی که در دولت هاشمی به او رسید و در ریاست‌جمهوری سید محمد خاتمی نیز ادامه یافت.

حسن روحانی از سال ۱۳۷۰ تاکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.