آقای عطریانفر ترسوها بارها می‌میرند!

✍️امید فراغت

عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در مصاحبه‌ای گفته است امروز به اشتباه نفرت و کینه فراگیر و ملی نسبت به دولت شکل گرفته است و به رغم مظلومیت دولت اما نمی‌توان به مردم ایراد گرفت که اشتباه می‌کنید و مشکلی که مردم دارند این است که پُشت صحنه را نمی‌بینند!

آقای عطریانفر مصاحبه‌تان را خواندم و در جواب می‌گویم تا زمانی که خر و خرما با هم خواسته شود آش همین آش و کاسه همین کاسه باقی خواهد ماند! سال‌هاست که روسای جمهور این حواله را به مردم می‌دهند که پُشت صحنه را نمی‌بینند! چرا جرات و شجاعت بیان حقایق را ندارند؟ آنان که مدام صحبت‌ از جهاد و شهادت و …می‌کنند چه اشکال دارد که ماجراهای پُشت صحنه را بگویند و اگر هم به خاطر بیان حقایق از این دنیا رفتند این شهادت در تاریخ آنان را ماندگار خواهد کرد

آقای عطریانفر این چه پُشت صحنه‌ای‌ست که نباید مردم بدانند؟ وقتی می‌گویید در دیپلماسی خارجی دولت اختیار ندارد پس نمی‌توان پاسخگویی مطلق را از دولت انتظار داشت چرا با وجود چنین واقعیت‌هایی که می‌دانید برای ثبت‌نام در انتخابات مختلف صف کشیده می‌شود و از نهادهای بالادستی خواسته می‌شود که اجازه حضور سلایق مختلف سیاسی داده شود! مرگ یک‌بار و شیون هم یک‌بار! به مردم بگویید و خلاص!

آقای عطریانفر گفته‌اید حسن روحانی همان روحانی دولت اول است، جهانگیری و واعظی، نوبخت و آخوندی هم همان هستند! آیا یادتان هست روحانی قبل از ورود به نهاد ریاست‌جمهوری چه شعارهایی سَر داد؟ از قدیم گفته‌اند ترس برابر مرگ است اگر از پُشت صحنه می‌دانند اما به مردم نمی‌گویند چنین روشی عین نامردی سیاسی‌ست! این که مشکلات و موانع را بدانید اما جرات بیان کردن نداشته باشید تا مردم همچنان در رنج و عذاب اقتصادی و معیشتی باقی بمانند خصلت انسان‌های جوانمرد نیست!

آقای عطریانفر شاید هم اصلا پُشت پرده‌ای نیست و چنین واگویه‌هایی بهانه‌ای برای توجیه ناکامی‌هاست! البته که مردم به واسطه فناوری و تکنولوژی و اتصال به خرد عمومی دهکده جهانی به ابعاد پیدا و پنهان سیاست و اقتصاد آگاه شده‌اند اما وقتی شما‌هایی با این حجم از برخورداری‌ها ترس دارید اکثریت مردمی که برخوردار نیستند چه بگویند؟

آقای عطریانفر آیا می‌دانید مظلوم هم متناسب با ظالم مقصر است؟ سال‌هاست که ادعای دانستن از وجود دولت پنهان و پُشت پرده‌ها کرده‌اید اما دریغ از صراحت و شفافیت در بیانِ ناگفته‌ها داشته‌اید و چنین روشی برای مملکتی که در تنگناهای اقتصادی و …قرار گرفته است، عقلانی نیست! این ‌که فقط بگویید خطر در کمین است اما در قبال این خطر هیچ اقدامی نکنید باز هم ناجوانمردی‌ست! شاید شما‌ها هم جزء آن دسته می‌خواهید باشید که فقط در مصاحبه‌ها و برای ثبت در تاریخ بگویید که پیش‌بینی خطرات را کرده بودیم!

آقای عطریانفر هیچ جریان و گروه‌ سیاسی چپ، راست، معتدل و … نمی‌تواند منتی سَر مردم داشته باشد چرا که تنها مرجعی که باعث رُشد ذهنی و آگاهی جامعه امروز ایران شد فقط فناوری و تکنولوژی در قالب داده‌های شبکه‌های اجتماعی بود بنابراین مردم امروز ایران تحت تاثیر قدرت اجبار زمان به عنوان مرجع تعیین کننده قرار گرفته‌اند و جریان‌های موجود سیاسی باید این واقعیت را بپذیرند! و متناسب با ادبیاتِ غالب زیر پوست جامعه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کنند! در پایان این نکته را می‌گویم اگر دردِ قدرت ندارید پس به موثرین شجاع سیاسی جامعه تمکین نشان بدهید!