آقای معاون در انتظار حکم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رسیدگی به اتهامات پوری‌حسینی پس از ۱۲ جلسه به پایان رسید


روزنامه شرق نوشت که رسیدگی به پرونده میرعلی‌اشرف‌عبدالله‌ پوری‌حسینی، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و معاون سابق وزیر اقتصاد پس از آنکه از دادگاه ویژه جرائم اقتصادی خارج و به دادگاه کیفری ارجاع شد، به اتمام رسید.


اکنون وی در انتظار صدور حکم است.

پوری‌حسینی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ رئیس سازمان خصوصی‌سازی بود و به دلیل اتهاماتی که به عملکرد او در این دوره منتسب بود، در ۱۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۸ بازداشت شد. او به دلیل قرار وثیقه بالای ۷۰۰ میلیارد تومانی که داشت، نتوانست تا ابتدای اسفند ۱۳۹۸ از بازداشت خارج شود اما بعد از شیوع کرونا او نیز مانند بسیاری دیگر از افراد در بند آزاد شد.


دادگاه‌های رسیدگی به اتهامات پوری‌حسینی از آذر‌ماه امسال آغاز شد و اگرچه به‌صورت علنی برگزار می‌شد اما اجازه انتشار محتوای دادگاه وجود نداشت. مهم‌ترین خبری که پیش از رسیدگی به پرونده پوری‌حسینی از‌سوی غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه اعلام شد، ارجاع پرونده او از دادگاه ویژه جرائم اقتصادی به دادگاه کیفری بود.
همین جابه‌جایی پرونده، به‌منزله تخفیف قابل‌توجه حکم بود. بنابراین او با آسودگی خیال بیشتری برای دفاع از خود در دادگاه حاضر می‌شد.