آلبوم موسیقی یک فیلم سینمایی، پس از ۲۳ سال منتشر شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامآلبوم موسیقی متن فیلم «حمله به اچ۳» که ۲۳ سال پیش به دست مجید انتظامی نوشته و اجرا شده است، مجوز انتشار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، مجوز ۱۹۷ تک آهنگ و ۲۳ آلبوم موسیقی، در دو هفته اول مرداد ۱۴۰۰، صادر شده است. زمان انتشار این آثار که در قالب‌های موسیقی متن فیلم، نواحی، ردیف دستگاهی، پاپ و … است، در اختیار تولید کننده‌های آن‌ها قرار دارد.

آلبوم‌های «پنج دونوازی» برای کمانچه به آهنگسازی زاگرس منهوبی و نوازندگی نگار خارکن و با الهام از موسیقی فولکلوریک، «شاید هرگز تو را نبینم» به آهنگسازی صبا علیزاده و خوانندگی آندریاس الکساندر، «مُلکِ مُلک» به آهنگسازی مرحوم اسدالله ملک و تنظیم بهنام خدارحمی، «ساتاشدیم» به آهنگسازی امین کوهی که مربوط به فرهنگ موسیقی قشقایی است.

«نسیم نوروز» به آهنگسازی صادق چراغی و خوانندگی اشکان کمانگری با اشعاری از ملک الشعرای بهار و سایر شاعران قدیمی، «ماه نخشب» به آهنگسازی و نوازندگی مصباح قمصری و بداهه‌نوازی نیِ شاهو عندلیبی، «آرزوهای بزرگ» و «حمله به اچ ۳» به آهنگسازی مجید انتظامی که هر دو موسیقی فیلم هستند، «بانگ یه یان» (سرود سپید) به خوانندگی و آهنگسازی علی‌اکبر مرادی و مجموعه آلبوم‌های «جاودانه‌های موسیقی مازندران» به خوانندگی اصغر کتول که شامل ملودی‌های موسیقی نواحی و فولک دهه‌های ۵۰ و ۶۰ مازندران است، از جمله آثاری بودند که در این دو هفته مجوز انتشار گرفتند.