آلتون : هدف بیانات اردوغان نه آنزاکها بلکه مانیفست تروریست نیوزلندی بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – پیام توییتری فخرالدین آلتون رئیس دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری ترکیه

فخرالدین آلتون رئیس دفتر روابط عمومی ریاست جمهوری اعلام کرد : برخی محافل بیانات رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در مورد آنزاکها را عمدا از هدف اصلی منحرف ساخته است.

آلتون در پیامی که از حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت، اعلام کرد : هدف از اظهارات اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مانیفست تروریست عامل قتل ۵۰ مسلمان در شهر کریست چرج نیوزلند است.

فخرین آلتون در رابطه با سخنان اردوغان به مناسبت ۱۰۴ امین سالگرد پیروزی دریایی چاناک کاله و ۱۸ ام مارس گرامیداشت یاد شهدا گفت : بیانات اردوغان متاسفانه بطور عمدی از مسیر اصلی انحراف داده شده است. رئیس جمهوری کشورمان این بیانات را در مقابله با به اصطلاح مانیفست تروریستها عامل قتل ۵۰ مسلمان بی گناه در نیوزلند بر زبان آورده است. ترکها در قبال میهمانان آنزاک خود همواره دوستانه برخورد کرده و با میهمانوازی از آنها میزبانی کرده اند. مانیفست تروریست نیوزلندی تنها شخص اردوغان بلکه در عین حال دولت و ملت ترکیه را هدف قرار داده است. رئیس جمهور کشورمان با استناد به واقعیات تاریخی در مورد حملاتی که در گذشته بر علیه ترکیه ترتیب یافته و هنوز هم ادامه دارد، چهارچوبه ایی ترسیم کرده است.