آلیشیا اشمیت ؛ مربی بدنسازی زیبای تیم دورتموند که کاربران ایرانی را به هم ریخته است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در روزهای اخیر ویدیوها و تصاویری از آلیشیا اشمیت ، دونده و مدل آلمانی، در میان کاربران ایران شبکه های اجتماعی دست به دست می شود با این مضمون که این دختر زیبا به عنوان مربی بدنسازی تیم مردان بورسیا دورتموند انتخاب شده است. ماجرا در واقع از این قرار است که باشگاه دورتموند به تازگی با اشمیت که عضو تیم ملی آلمان است توافق کرده تا وی بخشی از امور بدنسازی و آمادگی جسمانی تیم اول مردان دورتموند را انجام دهد.

آلیشیا اشمیت ۲۱ ساله بوده و در آلمان به عنوان دونده ای مطرح شناخته می شود هر چند بیشتر شهرتش را مرهون فعالیت در دنیای مد و فشن است. رشته تخصصی این دونده ماده ۴۰۰ متر بوده و مدال نقره رقابت های قهرمانی اروپا را نیز در کارنامه دارد. آلیشیا اشمیت متولد ۸ نوامبر ۱۹۹۸ بوده و ۱۷۵ سانتیمتر قد دارد. تصاویری از وی در حال تمرین با بازیکنان دورتموند منتشر شده و در یکی از موارد چالش دو ۴۰۰ متر بین او و متس هوملز مدافع تیم انجام می شود که اشمیت در آن به راحتی پیروز می شود.


اگر چه اشمیت قبل از این نیز چهره شناخته شده ای در دنیای دوومیدانی و مد و فشن در آلمان بود اما بدنبال انتخاب او به عنوان عضوی از تیم بدنسازی باشگاه دورتموند به سرعت بر طرفداران او افزوده شده و گفته می شود در چند روز اخیر شمار فالوورهای اینستاگرام او از مرز یک میلیون نفر عبور کرده و به وی لقب «جذاب ترین ورزشکار جهان» داده شده است. در این میان واکنش کاربران ایرانی نسبت به این اتفاق نیز جالب بوده است. کاربران ایرانی از همان آغاز انتشار خبر، شروع به لطیفه سازی در این مورد کرده و اعلام کردند با حضور آلیشیا اشمیت در باشگاه، هر بازیکنی آرزوی بازی در تیم دورتموند را دارد و کمتر بازیکنی حاضر می شود تیم را ترک کند، از جمله جیدون سانچو که گفته می شود ممکن است به منچستر یونایتد بپیوندد.


علاوه بر رویه های حماسه سازی همیشگی کاربران ایرانی در این گونه موارد، به نظر می رسد کاربران ایرانی بیش از هر کشور دیگری نسبت به انتخاب اشمیت به عنوان مربی بدنساز دورتموند واکنش نشان داده و به همین دلیل جستجوی نام وی و اسم باشگاه دورتموند در گوگل به شدت رشد کرده است.

اطلاعات بدست آمده از گوگل ترندز نشان می دهد که بیشترین جستجوی نام دورتموند در روزهای اخیر از استان قزوین بوده و استان های سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان رضوی و کرمانشاه در رتبه های بعدی قرار داشته اند، جستجوهایی که بدون شک بی ارتباط به انتخاب آلیشیا اشمیت نخواهد بود. اشمیت امیدوار است که بتواند در رقابت های المپیک توکیو شرکت کرده و تمرینات خود را پس از کاهش محدودیت های مربوط به شیوع کرونا در جهان از سر گرفته است.