آمادگی دولت لیبی برای مقابله با حملات نیروهای حفتر

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنیروهای نظامی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کردند که آماده مقابله همه جانبه با حملات نیروهای خلیفه حفتر هستند

مصطفی المجعی سخنگوی عملیات برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی لیبی در گفتگو با “آناتولی” اعلام کرد که این نیروها آماده مقابله همه جانبه با حملات احتمالی نیروهای ژنرال خلیفه حفتر هستند.

وی در واکنش به اظهارات حفتر مبنی بر آغاز جنگی جدید به منظور کنترل طرابلس، گفت: این اظهارات بی اعتبار هستند، چنین حمله ای در حکم خودکشی برای نیروهای حفتر خواهد بود.

در حالی عملیات نیروهای وابسته به خلیفه حفتر به منظور کنترل طرابلس از ماه آوریل ادامه دارد که وی دیروز طی سخنرانی در شبکه تلویزیونی الحادث، گفت که دستور حمله جدیدی برای کنترل طرابلس را به نیروهای خود داده است.

گفتنی است خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در ۴ آوریل گذشته از آغاز عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور خبر داد.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر به سوی طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کردند.

طبق آمار سازمان ملل متحد، بر اثر درگیری‌ها در لیبی که از ماه آوریل تاکنون ادامه دارد، بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده و بالغ بر ۵۰۰۰ تن دیگر مجروح شده‌اند.