آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا از مرز ۲۰ میلیون نفر گذشت. به گزارش بی‌بی‌سی، بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز تا زمان نشر این خبر آمار مبتلایان از ۲۰ میلیون نفر گذشته و دست کم ۳۴۶ هزار نفر جانشان را در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونای ۲۰۱۹ از دست داده اند.

بسیاری از بیمارستان های کشور با دشواری برای رسیدگی به انبوه بیماران روبروی هستند.


در لوس انجلس سخنگوی یکی از مقام های بهداشتی گفته است تعداد بالای بیماران مبتلا به کرونا باعث شده کارکنان بخش های دیگر به رسیدگی به بیماران کوید بپردازند و سایر بیماران از امکانات کمتری برخوردارند .


در کمتر از دو ماه گذشته یک میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. و نزدیک به یک چهارم مبتلایان به کرونای جهان در آمریکا هستند.


در همین حال رد ویروس جهش یافته کرونا که اولین بار در بریتانیا مشاهده شده بود در فلوریدا، سومین ایالت آمریکا پیدا شده است.


مبتلا یک مرد در بیست و چند ساله است که سابقه سفر در هفته های اخیر نداشته است. پیش از این این ویروس در کالیفرنیا و کلورادو مشاهده شده بود.


در همین حال تلاش برای واکسیناسیون در این کشور با تاخیر رو برو شده و علیرغم وعده دولت برای واکسیناسیون بیست میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۲۰ تنها ۳ میلیون نفر واکسینه شده اند.

فهرست کشورهایی که ویروس جهش یافته کرونا را در مرزهای خود ردیابی کرده‌اند به سرعت در حال گسترش است و تا آخرین ساعات روز جمعه کشورهای آمریکا، بریتانیا، ترکیه، استرالیا، بلژیک، برزیل، دانمارک، فرانسه، فنلاند، آلمان، ایسلند، شیلی، چین، کانادا، هند، اسراییل، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، اردن، لبنان، مالت، هلند، پاکستان، نروژ، پاکستان، پرتغال، سنگاپور، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، امارات متحده عربی و تایوان را در بر می‌گیرد.

در آمریکا سال نو در حالی آغاز می‌شود که دولت از برنامه موعود واکسیناسیون خود به شدت عقب است و انتقاد از سوی هم حزبی‌های رییس جمهوری نیز در این زمینه آغاز شده است.
سناتور میت رامنی در بیانیه‌ای با انتقاد از عملکرد دولت در این زمینه گفته است اینکه برنامه جامع واکسیناسیون از سور دولت فدرال طراحی نشده و به عنوان نمونه برای ایالت‌ها ارسال نشده غیرقابل توجیه و نابخشودنی است.

به گفته مرکز مقابله و پیشگیری از بیماری‌ها نزدیک به ۲.۸ میلیون نفر تا کنون واکسینه شده‌اند. مقام‌های دولت فدرال می‌گویند دقیقا نمی‌دانند دلیل تاخیر در واکسیناسیون چیست.