آمریکا: ایران قصد دارد در خاورمیانه به نیروهای آمریکایی حمله کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامارتش آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای ایرانی با همراهی نیروهای حامی خود قصد دارند تا در خاورمیانه علیه نیروهای آمریکایی وارد عمل شوند.

ارتش ایالات متحده آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای ایرانی با همراهی نیروهای وابسته به خود قصد دارند تا در مناطقی از خاورمیانه نیروهای آمریکایی را هدف حمله قرار دهند.

مرکز فرماندهی اروپای ارتش امریکا (EUCOM) و مرکز فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمکریکا (CENTCOM) در بیانیه ای ایران را متهم به تدارکات برای حمله نظامیان آمریکا در خاورمیانه کرد.

سرهنگ بیل اوربان سخنگوی سنتکوم اعزام ناو هواپیمابر لینکلن را با تایید پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع این کشور دانسته و گفته است:

به دلیل شناسایی نشانه های روشنی از آمادگی ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور برای حمله به نظامیان آمریکا در دوره های اخیر این درخواست صادر شده است.

وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اعزام ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به خاورمیانه در توئیتر خود نوشت: اگر ایالات متحده و نوچه‌هایش احساس ناامنی دارند، به دلیل این است که مردم منطقه از آنها بیزارند.

روز گذشته پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت آمریکا روز دوشنبه در سخنانی اظهار داشت: من با اعزام یک فروند ناو هواپیمابر و بمب افکن ها به خاورمیانه موافقت کردم زیرا نشانه هایی از تهدیدات معتبر نیروهای ایرانی مشاهده کردیم.

به گزارش تسنیم شاناهان ضمن تکرار اظهارات خود افزود: از ایران می خواهم “اقدامات تحریک آمیز” خود را متوقف کند.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: اقدام ما در اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن ها به منطقه تحت نظارت سنتکام، یک اقدام دور اندیشانه برای تغییر وضعیت تجهیزات نظامی و در واکنش به تهدیدات معتبر از سوی نیروهای ایرانی بوده است.

شاناهان تصریح کرد: از ایران می خواهیم تا همه اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند. ما ایران را برای هرگونه حمله به منافع آمریکا یا نیروهای آمریکایی در منطقه پاسخگو خواهیم کرد.

پنتاگون نیز قبلا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: “این اقدام وزارت دفاع آمریکا در واکنش به افزایش آمادگی نیروهای ایرانی برای انجام عملیات تهاجمی علیه نیروهای آمریکایی و منافع ما اتخاذ شده است.”

سه روز قبل نیز جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بوپ: واشنگتن در واکنش به رفتارهای نگران کننده ایران، ناوگروه «یواس‌ اس آبراهام لینکلن» و شماری بمب افکن را به خاورمیانه و منطقه تحت نظارت فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکوم) اعزام می کند.

وی در ادامه این بیانیه تصریح کرده بود: هدف از این امر، پیام روشنی برای رژیم ایران است که هر گونه حمله ای به منافع آمریکا یا متحدان این کشور با واکنش شدید ایالات متحده مواجه خواهد شد.

بولتون تاکید کرده بود: آمریکا قصد درگیری با ایران را ندارد، اما آمادگی کامل دارد تا به هر حمله‌ ای از سوی این کشور پاسخ دهد.

ی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران نیز با بیان اینکه ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ۲۱ روز پیش وارد آبهای دریای مدیترانه شده است، گفت: آمریکا به دنبال جنگ روانی با ایران است.