آمریکا برای حمله به ایران در سوریه تدارک می‌بیند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعناصر گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک تحت آموزشهای نظامی آمریکا برای حمله به گروه‌های تروریستی مورد حمایت ایران مستقر در غرب رود فرات در سوریه تدارک می بینند

عناصر گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک که تحت آموزش نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا قرار دارند، برای حمله به گروه‌های تروریستی تحت حمایت ایران مستقر در غرب رود فرات در سوریه تدارک می بینند.

همچنین گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک پیشتر در شهرستان الشحیل واقع در استان دیرالزور که تحت اشغال این گروه قرار دارد، به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش «عملیاتی» را آغاز کرده و شب گذشته نیز زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار را به آتش کشید.

منابع محلی به خبرنگار آناتولی گفتند که این گروه تروریستی در پی سیطره بر شرق دیرالزور، قصد دارد به گروه‌های تروریستی خارجی مورد حمایت ایران حمله کند.

نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا نیز برای انجام این حمله، به عناصر گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک به مدت ۳ ماه در منطقه عین عیسی و میدان نفتی عمر آموزش داد.

همچنین گفته می شود این گروه تروریستی قصد دارد قبیله‌های عرب را در عملیات علیه گروه‌های تحت حمایت ایران جذب کند.

گفتنی است نیروهای رژیم اسد نیز در منطقه غرب رود فرات استان دیرالزور مستقر هستند. گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک یک‌سوم خاک سوریه را اشغال کرده است.

مردم عرب در دیرالزور از ۲۵ آوریل تا کنون علیه ی.پ.گ/ پ.ک.ک تظاهرات برگزار می کنند.