آمریکا شرکت چینی وارد کننده نفت از ایران را تحریم کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا، شرکت نفت چینی Zhuhai Zhenrong و “یومین لی” مدیر عامل این شرکت را به علت ادامه خریداری نفت از ایران، در لیست تحریم های خود قرار داد

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا، شرکت نفت چینی Zhuhai Zhenrong و “یومین لی” مدیر عامل این شرکت را به علت ادامه خریداری نفت از ایران، در لیست تحریم های خود قرار داد. 

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اسامی شرکت Zhuhai Zhenrong و مدیر عاملین آن را اعلام کرد. 

دلیل این تحریم نیز “ادامه خریداری نفت خام از ایران” اعلام شده و گفته شد به ویژه شرکت مذکور و یومین لی مدیر عامل آن از انجام امور ارز، بانکداری و یا املاک در آمریکا منع شده اند. 

شرکت Zhuhai Zhenrong که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شده، روابط خوبی با ایران داشته و یکی از بزرگترین شرکت های وارد کننده نفت خام ایران به چین می باشد. 

آمریکا در ۸ می ۲۰۱۸ از قرارداد هسته ای  2015 با ایران به طور تک طرفه کنار کشیده و تحریماتی که صادرات نفت ایران را مورد هدف قرار داده را به مورد اجرا گذاشت. 

حکومت آمریکا سپس از تمامی کشورهایی که با ایران به تجارت نفت می پردازند  خواست تا تجارت با ایران را متوقف کنند و اعمال تحریم به کشورهایی که چنین اقدامی نکردند را آغاز کرد. 

چین در مرحله اول با این تحریمات مخالفت کرده و اعلام کرد که به ویژه به تجارت نفت ادامه خواهد داد. ولی سپس به علت تحریمات متوجه از سوی واشنگتن خرید نفت از ایران را به طور مرحله ای کاهش داده بود. 

چین علیرغم این واردات نفت از ایران را به طور کامل قطع نکرده بود و برای اولین بار، ماه گذشته مقدار قابل توجهی نفت از این کشور وارد کرده بود.