آمریکا: هکرها از تاکتیک های ناشناخته بهره بردند / نرم افزار سولارویندز تنها راه نفوذ آنها نبود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ آژانس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا هشدار داد که عاملان حمله سایبری گسترده اخیر به آژانس های دولتی، شرکت های خصوصی و نهادهای زیر ساختی مهم از تاکتیک های ناشناخته متنوع استفاده کرده اند.

به گزارش بامداد شنبه شبکه خبری سی ان ان، آژانس امنیت زیر ساخت و امنیت سایبری اعلام کرد: نرم افزار سولارویندز تنها راهی نبوده که هکرها به شبکه های مختلف آنلاین نفوذ کرده اند.

بر اساس اعلام این آژانس امنیتی، این تهدید یک خطر بزرگ برای دولت فدرال، نهادهای زیر ساختی مهم و دیگر سازمان های بخش خصوصی ایجاد کرده و هکرها از تاکتیک ها، تکنیک ها و شیوه های به روز استفاده کرده است.

این تحلیل از سوی آژانس امنیت سایبری آمریکا در حالیکه انتشار می یابد که فهرست آژانس های دولتی، شرکت های خصوصی و دیگر سازمان های مورد هدف حمله سایبری رو به افزایش است. وزارت نیرو آمریکا چند ساعت پس از بیانیه مزبور، اعلام کرد : شواهدی در دست دارد که هکرها با استفاده از بدافزار مشابه به شبکه های این وزارتخانه دسترسی پیدا کرده اند.

برخی از مقامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا تایید کردند که وزارت خارجه، وزارت امنیت داخلی و وزارت دفاع نیز در معرض این حمله سایبری قرار گرفتند.

تیم تحقیقاتی در تلاش است تا میزان تاثیر این حمله بسیار پیچیده بر جامعه اطلاعاتی، نظامی و آزمایشگاه های هسته ای را تشخیص دهد.

مقامات ایالات متحده آمریکا تا چند هفته پیش و زمانی که یک شرکت امنیت سایبری خصوصی به نام فایرآی به اطلاعات آمریکا هشدار داده که هکرها به لایه های دفاعی این کشور حمله کردند،‌ متوجه این حمله نشده بودند.