آمریکا ورود فرماندهان نظامی میانمار به کشور را منع کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممایک پمپئو : ورود چهار فرمانده ارشد مامور خدمت در ارتش میانمار بعلت ایفای نقش در جرایم ارتکاب شده بر علیه مسلمانان آراکانی به آمریکا ممنوع شد

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحد آمریکا اعلام کرد : ورود چهار فرمانده ارشد مامور خدمت در ارتش میانمار بعلت ایفای نقش در جرایم ارتکاب شده بر علیه مسلمانان آراکانی به ایالات متحد آمریکا ممنوع شده است.

وی گفت : با وضع این ممنوعیت مین آئونگ هالینگ فرمانده ارتش میانمار ، سوئه وین معاون وی، سرتیپ ثان اوو و سرتیپ اونگ اونگ ۴ نظامی مامور خدمت در ارتش میانمار مشمول تحریم های آمریکا خواهند شد.

مایک پمپئو ضمن تاکید بر اینکه اطلاعات موثقی دال بر دست داشتن این افراد در موارد نقض حقوق بشر بشکلی جدی موجود است گفت : علاوه بر این افراد اعضای خانواده آنها نیز نخواهند توانست به آمریکا سفر کنند.

وزیر أمور خارجه ایالات متحد آمریکا ضمن اشاره به اینکه آمریکا اولین دولتی است که موضعی صریح و آشکار در این زمینه در پیش گرفته است ، از عدم برداشته شدن گام های لازمه از سوی حکومت میانمار در قبال مسئولین موارد نقض حقوق بشر در میانمار در حالیکه گزارشاتی دال بر نقض حقوق بشر در سطح کشور میانمار از سوی ارتش این کشور دریافت می شود، اظهار نگرانی نمود.

ارتش میانمار و بودیست های ملی گرا در میانمار به بهانه ترتیب حملات همزمان به پاسگاهها در مرز بنگلادش در ایالت آراکان که مسلمانان میانمار در آن در اکثریت هستند، دست به اقدامات خشونت بار دسته جمعی بر علیه مسلمانان زدند.

بموجب گزارش سازمان ملل متحد ، تعداد فراریان از ظلم و فشار در آراکان  و پناهندگان به بنگلادش از ۲۵ ام آگوست سال ۲۰۱۷ بدین طرف به ۷۴۵ نفر رسیده است.

سازمانهای بین المللی حقوق بشر با پخش تصاویر ماهواره ایی ثابت کردند که صدها روستا در آراکان نابود شده است.