آمریکا یکبار دیگر از تظاهرات مردم ایران اعلام حمایت کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممایک پنس با انتشار پیامی از حساب توییتر خود از تظاهرات های اعتراض آمیز در ایران اعلام حمایت نمود

مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحد آمریکا اعلام کرد : واشنگتن از تظاهرات اعتراض آمیز در ایران که با اعتراض به افزایش قیمت بنزین آغاز شده و موجب کشته شدن عده کثیری در مناطق مختلف این کشور شده است ، حمایت می کند.

حکومت تهران نیز پیام های حمایت آمیز واشنگتن از تظاهرات اعتراض آمیز در ایران را بعنوان دخالت در امور داخلی خود تلقی کرده و به آمریکا یادداشت اعتراض فرستاد.

در پی این تحول اینبار نیز مایک پنس معاون وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی از حساب توییتر خود از تظاهرات های اعتراض آمیز در ایران اعلام حمایت نمود.

پنس در پیام خود چنین نوشت : در حالیکه موج اعتراضات مردم ایران در کوچه و خیابانهای این کشور ادامه دارد؛، آیت الله ها در تهران به سرکوب مردم خود ادامه می دهند. پیام ایالات متحد آمریکا واضح و روشن است : آمریکا در کنار ملت ایران است.

در این میان بموجب اخبار رسانه های گروهی آمریکا ، ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن آمریکا به دستور کاخ سفید پس از گذشت ۶ ماه برای اولین بار بسوی خلیج حرکت نمود.