آمریکا ۳۵۰۰ نظامی دیگر به خاورمیانه اعزام می کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپنتاگون با اعزام ۳۵۰۰ تن از نیروی واکنش سریع یگان ۸۲ هوایی ارتش آمریکا را به خاور میانه موافقت کرد

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی تشدید تنش ایران و آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در بغداد، بخشی از نیروی واکنش سریع یگان ۸۲ هوایی ارتش آمریکا به منطقه خاورمیانه اعزام می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: همانطور که قبلا اعلام شده بود، تیپ ۸۲ نیروی اضطراری بخش هوابرد به حالت آماده باش درآمده و در حال اعزام به منطقه است. یک گردان از نیروی واکنش اضطراری قبلا اعزام شده است.

پنتاگون همچنین در این بیانیه تاکید کرده است: این تیپ به عنوان یک اقدام احتیاطی و واکنش مناسب به تهدیدات فزاینده برای پرسنل و تاسیسات آمریکایی در کویت مستقر خواهد شد.

یک مقام دفاعی آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی درباره تعداد سربازان اظهار داشت: کل سربازان اعزامی در طول هفته ۳۵۰۰ نفر است.

گفتنی است بامداد امروز ۳ ژانویه ۲۰۲۰ چند بالگرد آمریکایی به همراه پهپاد در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد، پایتخت عراق ۲ خودروی حامل اعضای گروه حشدالشعبی را هدف قرار دادند که در پی آن علاوه بر قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس جانشین فرمانده و چند تن از اعضای این گروه کشته شدند.

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید خبر کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در یک حمله هوایی در بغداد پایتخت عراق اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران نیز با انتشار پیامی در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی در بغداد گفت: “انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند”.