آموزش‌و‌پرورش برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را تصاحب می‌کند/ چوب حراج به شرکت‌های زیان‌ده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن توضیح درباره تصاحب برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان توسط آموزش‌و‌پرورش گفت: باید شرکت‌های زیان‌ده زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان را بفروشیم.


مهدی نیکدل؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در گفت‌وگو با تسنیم درباره اینکه در گزارش تحقیق و تفحص از صندوق آمده است وزارت آموزش و پرورش برخی دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان را تصرف کرده که باید برگردانند؟ این دارایی‌ها چیست، گفت: قسمت‌هایی از وزارت آموزش و پرورش در ساختمان علاقه‌مندان مستقر شده در حالی که این ساختمان مالکیتش برای صندوق ذخیره فرهنگیان است البته به جای آن زمین معوض در نیایش به ما داده‌اند که باید آن را از بنیاد شهید بگیرند اما هنوز نتوانسته‌اند بنابراین می‌خواهند از دولت مصوبه بگیرند تا اختیار آن را گرفته و به ما واگذار کنند.


وی بیان کرد: در ماجرای ساختمان علاقه‌مندان از آموزش و پرروش شکایت و حکم تخلیه گرفتیم اما از ما مهلت گرفتند که زمین نیایش را حتماً به نام صندوق ذخیره فرهنگیان خواهند کرد.


نیکدل درباره تاثیر شرکت‌های زیان‌ده بر عملکرد آینده گفت: شرکت‌های زیان‌ده، کل زیانشان ۲ درصد سود ما هم نمی‌شود مثلاً شرکت آلوپن سودده بود اما با راکد شدن صعنت ساختمان، سه میلیارد تومان زیان‌ده شده است با این حال باید شرکتهای زیان‌ده را بفروشیم اما مشکلاتی هم مانند سازمانی بازرسی وجود دارد.


وی بیان کرد: اغلب شرکت‌های زیان‌ده را فروخته‌ایم اما یک شرکت مانند شرکت مسافرتی زاگرس سودده بود که با آمدن کرونا کسب و کار آن دچار مشکل شد ما نمی‌توانیم به دلیل اینکه یک دوره زیان‌ده بوده آن را منحل کنیم؛ بنابراین شرکت‌هایی که ذاتاً زیان‌ده است، نباید بمانند؛ در مجموع از کسب و کاری که حاشیه سود کم داشت، خارج می‌شویم و به جایی که حاشیه سود بیشتر دارد، می‌رویم.