آنیشا اسداللهی؛ اتمام مراحل بازجوئی و انتقال به بند زنان زندان اوین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام صبح روز جاری, “آنیشا اسداللهی”, فعال مدنی و از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران با توجه به اتمام مراحل بازجوئی از بند امنیتی ۲۰۹ به بند زنان در زندان منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز دوشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۸, “آنیشا اسداللهی”, فعال مدنی و از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی ۱۱ اردیبهشت ماه سالجاری به مناسبت روز جهانی کارگردر مقابل ساختمان مجلس در تهران پس از بیش از ۱ ماه تحمل سلول انفرادی با توجه به اتمام مراحل بازجوئی در بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین به بند زنان در این زندان منتقل شد. “آنیشا اسداللهی” در تجمعات روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجوئی آزاد شده بود و برای دومین بار در تاریخ ۲۸ خردادماه سالجاری بازداشت شد. 

براساس این گزارش؛ “علی اسداللهی”, برادر آنیشا با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت؛ «از طریق یکی از دوستان در زندان متوجه شدیم که آنیشا صبح امروز به بند نسوان زندان اوین منتقل شده است».

لازم به ذکر است, پس از بازداشت “آنیشا اسداللهی” برای دومین بار یک منبع نزدیک به وی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام خبر بازداشت وی گفته بود؛ نیروهای امنیتی بازداشت کننده “آنیشا اسداللهی” که تعداد آنها ۱۲ تن بود پس از بازداشت وی این شهروند را به منزل برادرش منتقل کردند و پس از تفتیش کامل آن محل برخی لوازم شخصی از جمله لب تاپ و هارد دیسک کامپیوتر و یک فلش مموری را ضبط و با خود بردند.

این منبع مطلع همچنین گفته بود؛ نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل برادر “آنیشا اسداللهی”، به همین ترتیب به منزل والدین وی مراجعه کردند و آنجا را نیز مورد تفتیش قرار داده و مقداری از لوازم را ضبط کردند. ساعاتی پس از بازداشت “آنیشا اسداللهی” با خانواده خود تماس تلفنی گرفته و گفته است که به زندان اوین منتقل شده است. 

لازم به ذکر است در تاریخ ۲ مردادماه ۱۳۹۸, اتحادیه سندیکاهای کارگری فرانسه, با صدور بیانیه ای از مقامات ایران خواست تا نسبت به رفع فشار و صدور قرار منع تعقیب برای “بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران” و همچنین “بازداشت شدگان تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه” اقدام کنند.