آهای مسئولان لطفا از گنده‌گویی دست بردارید و مثل علی لندی‌ها ملت‌دوست باشید!

✍️امید فراغت

سوال مهم و کلیدی این است چرا همیشه علی لندی‌ها یا همان ملت ایثار، فداکاری و از جان گذشتگی می‌کنند؟ آمار شهدای نوجوان و جوان جنگ تحمیلی نیز گواه این مدعاست! پس با این حساب مسئولان مصداق حرف و ملت مصداق عمل هستند! مسئولان باید از خود سوال کنند چرا علی لندی‌ها می‌توانند از جان خود برای نجات جان شهروندان بگذرند اما آنان از جان که هیچ حتی از میز و صندلی خود نمی‌توانند بگذرند! چه تفاوتی بین درک و شناخت ملت از زندگی و مرگ و درک و شناخت مسئولان از زندگی و مرگ وجود دارد؟

آهای مسئولان علی لندی نوجوان ایذه‌ای این مملکت نتوانست شاهد سوختن و از بین رفتن دو همسایه باشد اما برخی از مسئولان با دادن مشاوره‌های اشتباه و همچنین رقابت‌های سیاسی، واکسن را به عنوان ابزاری برای شکست جبهه رقیب استفاده کرده و جان هزاران شهروند را نادیده گرفتند تا به اصطلاح برنده بازی سیاست شوند!

آهای مسئولان علی لندی نوجوان چه جایگاهی نزد ملت دارد و برخی از شماها چه جایگاهی نزد ملت دارید؟! باید پذیرفت در ایران سال‌هاست ملت‌سازی شده اما سوال مهم این است آیا در ایران پس از انقلاب دولت‌سازی شده است؟ پاسخ به این سوال در نزد ملت موجود است کافی‌ست چنین سوالی را به رفراندوم بگذارید تا متوجه شوید جایگاه برخی از مسئولان در اذهان جامعه کجاست؟

شاید بگویید ما مسئولان ملت‌سازی کرده‌ایم اما باید اعتراف کرد ملت‌سازی ایران مدیون فناوری و تکنولوژی‌ست در فضایی که شبکه‌های اجتماعی ملت را به هم اتصال داد و چنین واقعیتی جامعه امروز ایران را دچار تغییر و تبدیل کرد!

پیام علی لندی این است که ملت باید به فریاد ملت برسد! در فضایی که دولت‌ها سرگرم بازی شطرنج سیاست هستند و تمام فکر و ذکرشان کیش و مات حریف است، ملت تا چه زمان باید تماشاگر چنین بازی‌هایی باشد؟

خوشبختانه چند صباحی‌ست که به واسطه افزایش سطح آگاهی جامعه، اکثریت ملت امروز ایران بازیگر شده‌اند و به همین دلیل است که در پاره‌ای از موضوعات سیاسی، مواضع‌شان با حکمرانان تفاوت پیدا کرده است مثال روز آن را می‌شود در اتخاذ مواضع ملت در رابطه با حضور زورکی طالبان در جغرافیای افعانستان مشاهده کرد!

اگر علی لندی‌ها معاون اول رئیس‌‌جمهور بودند به واسطه عطوفتی که به هم‌نوع خود داشتند آیا می‌توانستند وعده تهیه ۵۰ میلیون دز واکسن را تا پایان شهریور بدهند اما خلاف وعده خود عمل کنند؟خلف وعده‌ای که سبب‌ساز داغدار شدن خیلی از خانواده‌های عزیز ایران زمین شد.

آهای مسئولان با توجه به واقعیت‌های امروز ایران لطفا از گنده‌گویی دست بردارید و به جای تفکرات قلدرانه و شعارگرایانه، عملگرایی بزرگ مرد کوچک را در دستور کار قرار دهید. آموزگاری که بدون رپورتاژ میرزابنویس‌های مواجب‌بگیر، دوربین‌های صداوسیما و عناوین ساختگی به عنوان اسطوره در تاریخ ماندگار شد.