آکار: یونان تنش در مدیترانه شرقی را تشدید می‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگاموزیر دفاع ملی ترکیه از رویکرد خصمانه آتن در مدیترانه شرقی انتقاد و تاکید کرد که یونان باعث تشدید تنش در منطقه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه در مذاکرات پیشنهاد لایحه بودجه سال ۲۰۲۱ در نشست علنی مجلس ملت کبیر کشور ضمن انتقاد از سیاست‌های خصمانه یونان اظهار داشت: “این یونان است که سیاست تشدید تنش در دریای مدیترانه را پیش گرفته است. متاسفانه هر بار که دست‌ دوستی برای برقراری صلح به سوی یونان دراز کردیم، اما فایده‌ای نداشت”.

آکار درباره روند تحویل سامانه‌های اس-۴۰۰ از روسیه تصریح کرد: “روند تحویل سامانه‌های اس-۴۰۰ با توجه به ابعاد سیاسی، نظامی، اقتصادی و فنآوری پیگیری می‌شود. روند کنترل و آماده‌سازی سیستم نیز طبق برنامه پیش می‌رود”.

وزیر دفاع کشور در مورد توافق‌نامه آتش‌بس قره باغ تاکید کرد: “تلاش‌‌های ترکیه-آذربایجان و روسیه برای ساخت مرکز مشترک و شروع فعالیت‌های همچنان ادامه دارد”.

وی با تاکید بر ادامه مبارزه قاطعانه با تروریسم گفت: “عملیات‌ ما علیه تروریست‌های پ.ک.ک در شمال عراق به طور گسترده ادامه دارد. طی یک ماه گذشته ۲۸ عملیات انجام دادیم که ۷ تا از آنها در مقیاس بزرگ و ۲۱ عملیات دیگر نیز متوسط بود”.