آیا بالاخره روحانی وزیر زن معرفی می‌کند؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ فعالان سیاسی و حتی نمایندگان مجلس، یک سال و اندی مانده به پایان دولت دوازدهم، وزارت آموزش‌وپرورش را مناسب برای حضور یک زن در جایگاه وزارت می‌دانند.

حضور زنان در کابینه یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات بود. وعده‌ای که شهیندخت مولاوردی، دستیار سابق حقوق شهروندی رئیس‌جمهوری، درباره آن می‌گوید: روحانی معتقد است هیچ وقت نگفته وزیر زن انتخاب می‌کنم. ما هم گشتیم و مستندی در این خصوص پیدا نکردیم.

اگرچه روحانی در دو دولت خود زنانی را به عنوان معاون برگزیده، اما هیچ‌گاه در این سال‌ها گزینه وزارت یک زن محقق نشده است.

موضوعی که او زمان رای اعتماد به دولت دوم خود به آن اشاره کرد و گفت: خیلی دلم می‌خواست در دولت دوازدهم سه زن را به عنوان وزیر معرفی کنم، اما نشد. ان‌شاء‌الله در دوره‌های بعد و فرصت‌های بعد این مساله جبران می‌شود.

با استعفای سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش‌و‌پرورش، بار دیگر مطالبه حضور زن در یک وزارتخانه مطرح شده است.

فعالان سیاسی و حتی نمایندگان مجلس، یک سال و اندی مانده به پایان دولت دوازدهم، وزارت آموزش‌وپرورش را مناسب برای حضور یک زن در جایگاه وزارت می‌دانند.

حسن روحانی رئیس‌جمهوری، آن‌طور که حسینعلی امیری، معاون پارلمانی او اعلام کرده، باید تا ۱۸ شهریورماه گزینه پیشنهادی خود را برای این وزارتخانه به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

در حال حاضر علاوه بر سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش، نام فاطمه سعیدی، نماینده تهران، به عنوان یکی از گزینه‌های محتمل مطرح است.

باید دید آیا روحانی این بار توانایی جبران حضور وزیر زن در کابینه خود را دارد؟