آیا بذرپاش گیت در راه است؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در دو روز گذشته ادعاهایی درباره‌ی بخشی از سوابق کاری آقای بذرپاش که مربوط به دانشگاه شریف بوده مورد تردید قرار گرفته است؛ هر چند تاکنون تایید ادعاها از سوی مراجع موثق و خود او مطرح نشده است.

یکی دیگر از ادعاها درباره‌ی اطلاعات سوابق شغلی / پژوهشی مهرداد بذرپاش رییس جدید دیوان محاسبت واقعیت ندارد؛ او هیچ گاه عضو هیات امنای دانشگاه شریف نبوده است.

در رزومه‌ی ارائه شده به نمایندگان مجلس درباره‌ی بذرپاش ادعای عضویت در هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف مطرح شده است در حالی که این موضوع صحت ندارد.

یکی از این ادعاها، نامه‌ای است که از سوی الهام اکبری، همسر احمد نادری، دیگر نماینده‌ی اصولگرای مجلس در توییتر منتشر شده که در آن ادعا شده بذرپاش از سال ۷۹ تا ۸۲ در یک پژوهشکده در دانشگاه شریف مشغول به کار بوده است اما صحت این نامه از سوی تعدادی از کاربران مورد تردید شدید قرار گرفته است.

مهرداد بذرپاش در دوران دانشجویی رییس بسیج دانشگاه شریف بود و در دولت احمدی نژاد به مسوولیت‌های بالای دولتی از جمله مدیریت سایپا و معاونت رییس جمهور رسید. او در دوره‌ی نهم مجلس نیز نماینده‌ی تهران بود.

آیا بذرپاش به مجلس اطلاعات خلاف واقع داده است و آیا بذرپاش گیت در راه است؟

احمد توکلی نماینده‌ی اسبق مجلس که اصولگراست، شب قبل از روز انتخاب رییس دیوان محاسبات در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رییس مجلس نوشت که آقای بذرپاش شرایط ریاست دیوان محاسبات را ندارد اما با این حال وی انتخاب شد.

روزنامه وطن امروز که همیشه رابطه خاصی با مهرداد بذرپاش داشته و گفته می‌شود نفر اصلی این روزنامه خود اوست در واکنش به حواشی و افشاگری‌هایی پیرامون نحوه جفت و جور کردن مدارک و مستندات برای قانونی بودن انتساب بذرپاش به سمت ریاست دیوان محاسبات نوشته است:«ممکن است برخی افراد، تأثیرپذیر از شایعات یا براساس سلایق شخصی خود تمایل به حذف یک گزینه خاص یا انتخاب فرد خاص دیگری داشته باشند لیکن معیار و ملاک همه ما «قانون» است نه نظرات و سلیقه‌های شخصی. اساسا فلسفه انتخابات این است که ملت با انتخاب نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی، تصمیمات و نظرات خود را از طریق مجلس که خانه ملت است اِعمال و تصویب کند؛ اگر قرار باشد به جای قانون و مراجع قانونی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، هر شخصی نظر و سلیقه خود را بالاتر بداند و به جای قانون بنشاند مطمئنا همه زیان خواهند کرد.»

آنها در حالی دم از فلسفه انتخابات می‌زنند که هر جا انتخاب مردم مغایر با مقاصد و خواسته‌هایشان باشد آن را به هیچ می‌انگارند و دم از وظایف شهروند انقلابی می‌زنند اما حالا که شهروندان به انتساب یک خودی معترض‌اند حامی قانون و فلسفه انتخابات می‌شوند.

در همین زمینه سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس دیوان محاسبات در روز دوشنبه خبر داد.

محمد حسین فرهنگی ، اظهار کرد: مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دیوان محاسبات ساعت ۹ صبح فردا (دوشنبه) با حضور رئیس مجلس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به طرح برخی ابهامات در مورد سوابق و مستندات مهرداد بذرپاش و احتمال بررسی مجدد آن در مجلس گفت: از نظر آیین نامه داخلی مجلس راهی برای بررسی مجدد وجود ندارد.