آیا جهان با سکوت خود در قبال کشمیر شاهد قتل‌عامی دیگر مانند کشتار مسلمانان سربرنیستا خواهد بود؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگامنخست‌وزیر پاکستان در خصوص سیاست‌های هند در جامو و کشمیر و اعمال محدودیت علیه مسلمانان به جامعه جهانی هشدار داد

عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود در خصوص سیاست‌های هند در جامو و کشمیر و اعمال محدودیت علیه مسلمانان به جامعه جهانی هشدار داد.

وی تصریح کرد: آیا جهان با سکوت خود در قبال تحولات جامو و کشمیر شاهد وقوع قتل‌عامی دیگر مانند کشتار مسلمانان سربرنیستا خواهد بود؟ در صورتی که جامعه جهانی مانع این قتل‌عام نشود٬ این موضوع منجر به تشدید خشونت و افراط گرایی در جهان اسلام خواهد شد.

نخست‌وزیر پاکستان روز گذشته به منظور همبستگی با مردم از بخش «کشمیر آزاد» ایالت جامو و کشمیر که متعلق به پاکستان است، بازدید کرد. او طی سخنانی در مجلس قانونگذاری ایالتی در مظفرآباد گفت که نارندرا مودی، نخست وزیر هند با تبدیل کشمیر به یک مساله بین المللی مرتکب خطای استراتژیک شده و بهای این اشتباه سنگین خواهد بود.

وزارت خارجه پاکستان روز ۱۲ اوت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: محدودیت های اعمال شده علیه مسلمانان کشمیر در ایام عید قربان نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی است.

دولت هند برای مسلمانان تنها در مساجد کوچک در سرینگر، پایتخت ایالت جامو و کشمیر اجازه ادای نماز را می دهد. همچنین ممنوعیت تجمع و محدودیت دسترسی به اینترنت نیز هنوز لغو نشده است.

پاکستان روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد را به تشکیل جلسه اضطراری جهت بررسی تصمیم دولت هند برای تغییر وضعیت جامو و کشمیر فراخواند.

مقامات دهلی نو روز ۵ اوت ماده ۳۷۰ قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند.