«آیا راست است که بنیاد مستضعفین، بنیاد مستکبرین گردیده است؟»

✍️ قاسم خرمی

زدن چنین حرفی در شرایط امروز، می تواند به تعطیلی یک رسانه منجر شود. بنیاد مستضعفان شکایت کند که عده ای روزنامه نویسی” که از آنور آب خط می گیرند” با« تخریب این نهاد انقلابی»، «زحمات پرسنل خدوم» آنرا زیر سوال برده اند و یک قاضی هم حسب تشخیص خود و به اتهام «افترا» و «تشویش اذهان عمومی» حکم به توقیف آن رسانه بدهد. به همین سادگی!

اما خدا را شکر که این حرف را بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران زده است. ایشان حدود دو سال بعد از تاسیس بنیاد مستضعفان و به دنبال طرح برخی حرف و حدیث ها پیرامون عملکرد این نهاد انقلابی، در پیام نوروزی ۱۳۶۰ صراحتا اعلام کرد:

«بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفین هرچه زودتر بیلان کار خودشان را بدهند تا مردم از فعالیت این دو نهاد انقلابی مطلع گردند. بنیاد مستضعفین صورت اموال منقول و غیرمنقول طاغوتیان خصوصاً شاه و خاندان و دار و دستۀ کثیفش در سراسر ایران را به روشنی برای مردم بیان دارند و بگویند چه کرده‌اند، اموال شاه خائن را به چه کسانی داده‌اند؟ آیا راست است که بنیاد مستضعفین، بنیاد مستکبرین گردیده است؟»

در چند روز گذشته، به دو مناسبت نام بنیاد مستضعفان و سرنوشت دارایی های آن، بر سر زبانها افتاده است:

۱ _ یکی زمانی که پروریز فتاح ادعایی را در خصوص تصرف اموال این بنیاد، توسط افراد و نهادهای قدرتمند طرح کرد و بلافاصله عقب نشست و عذرخواهی کرد !

۲ _ دوم ادعایی که بنیاد در خصوص تصرف اراضی توسط روستائیان فقیر زردشت در حاشیه شهر اهواز طرح کرد و با صلابت پای آن ایستاد !

قصد ورود به ماهیت حقوقی پرونده را ندارم. آنچه در ظاهر مشخص است بنیاد مستضعفان با حکم قضایی و ادوات اجرای حکم به سراغ سرپناه عده ای از مستضعفان رفته که با مقاومت آنان مواجه شده است.

آش آنقدر شور بوده است که ظاهرا حتی امام جمعه شهر هم جانب مردم را گرفته و مانع از اجرای حکم شده است.

بدون هیچ تحلیلی از اوضاع کنونی کشور و تاثیر فوری که بروز چنین اقداماتی می تواند بر روی دیگر مردم عصبانی و زیر فشار در پی داشته باشد، فقط همان سوال امام خمینی(س) را مطرح می کنم:

♦️ «آیا راست است که بنیاد مستضعفین، بنیاد مستکبرین گردیده است؟»

One thought on “«آیا راست است که بنیاد مستضعفین، بنیاد مستکبرین گردیده است؟»

  • شهریور ۱۰, ۱۳۹۹ در t ۱۰:۴۱ ب٫ظ
    Permalink

    ااای بااباااا…!! کجای کارید..؟ این اسم مستعارشه…، توی شناسنامه اش همون بنیاد مستکبرانه..!!؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.