آیا ظریف با جلسات هیات دولت قهر کرده؟ / واکنش ظریف در خصوص غیبت در جلسات هیئت دولت

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان سه هفته است در جلسات دولت حاضر نشده است. آخرین حضور ظریف به ۲۲مرداد باز میگردد و از آن زمان وی در جلسات دولت و ستاد ملی کرونا شرکت نکرده است . وی در جلسه دیروز هیات دولت نیز غایب بود

برخی کانالهای فضای مجازی مدعی اختلاف نظر میان ظریف و رییس جمهور در حوزه سیاست خارجی شده اند.

واکنش ظریف در خصوص غیبت در جلسات هیئت دولت

در شرایطی که رژیم ترامپ و اسراییل تمامی تلاش خود را برای فشار اقتصادی، سیاسی و امنیتی بر جمهوری اسلامی ایران بسیج کرده‌اند، بنده و همکارانم در وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران به صورت شبانه روزی تمام وقت خود را برای ناکام کردن این تلاش‌ها اختصاص داده‌ایم و از هیچ اقدامی برای سربلندی کشور و برافراشته‌ماندن پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی بر فراز سفارتخانه‌های ایران در سراسر جهان کوتاهی نکرده ایم بلکه با دیپلماسی فعال و مبتکرانه حتی در شورای امنیت ملل متحد این پرچم مقدس را همچون خاری در چشمان آمریکا و اذنابش نشانده‌ایم.

سه پیروزی بی سابقه دیپلماتیک در شورای امنیت در همین چند هفته هدیه ناقابل دستگاه دیپلماسی به ملت بزرگ ایران در ایام هفته دولت است.

در این راه سخت اما پرافتخار اگرچه ابزار مناسب و متناسب نیاز است اما هیچ وقفه و کم کاری نخواهیم داشت و برای تامین منافع ملی از هر کوششی فروگذار نخواهیم کرد.