«آیت الله خامنه ای در زمینه مدیریت داخلی، اشراف کامل و اعجاب برانگیزی دارد»

نگام ، سیاسی ـ سیدهاشم بطحایی گلپایگانی، در تمجید از آیت الله خامنه ای او را دارای «اشراف کامل و اعجاب انگیز» در زمینه مدیریت داخلی دانست و تاکید کرد «ولایت فقیه نظری ایشان تمام عیار است.»

نماینده استان تهران در مجلس خبرگان در توضیحات بیشتر درباره شخصیت رهبر جمهوری اسلامی ضمن گوشزد این نکته که این ها را از باب منافع شخصی اش نمی گوید، افزود: «من اگر عرضی می‌کنم نه از سر نیاز است و نه واهمه‌ای دارم و نه از سر ریاکاری است. آنچه می‌گویم حقیقت‌گویی است. بعد از امام راحل(ره) ایشان بسیار گزینه مناسبی بودند و دارای مؤلفه‌هایی است که در یک رهبر باید باشد. علمیت و تقوا در حد کافی، فراست، زیرکی، شهامت و شجاعت و نترس بودن از ویژگی‌های ایشان است.»

بطحایی در بخش دیگری از سخنانش به سخنان اخیر آیت الله خامنه ای در نقد «اشرافی گری» اشاره کرد و این مساله را عارضه ای فراگیر بین مسئولین جمهوری اسلامی دانست. او بسیاری از مسئولین را «افتاده در وادی تجمل» دانست و تاکید کرد که «اشرافی گری» مسئولین، جامعه را هم به فساد و اشرافی گری می کشاند.

آیت الله بطحایی به مساله رابطه با آمریکا نیز پرداخت و از اینکه در داخل کشور کسانی نمی خواهند بپذیرند که آمریکا قابل اعتماد نیست، تعجب کرد و گفت: «بعضیها ذاتاً قابل اصلاح نیستند. خصومت ما با آمریکا خصوصی و شخصی نیست. اگر اسلام نبود و مسلمان هم نبودیم باز هم فتنه تمام عالم زیر سر آمریکاست . این رژیم ذاتش آتش‌افروزی است. کاخ نشینان آمریکا برنامه‌شان تحقیر ملتها، استثمار و بر سرملتها کوفتن است.»

بطحایی که از معتمدان آیت الله خمینی در منطقه گلپایگان و چهارمحال و بختیاری بود، و مدتی نیز از طرف آیت الله خامنه ای، نمایندگی ولایت فقیه در آن منطقه را برعهده داشت، انقلاب اسلامی را «ارثیه انبیا، شهدای تاریخ و ارثیه قیام حسین‌بن علی» دانست و بر «انقلابی» بودن تاکید کرد.

گفتنی ست «انقلابی» بودن از جمله تاکیدات اخیر و مفاهیم برجسته ایست که آیت الله خامنه ای در سخنان خود از آن استفاده می کند.

بطحایی درباره شاخصه های انقلابی بودن گفت: «منظور از «انقلابی بودن» این است که آنچه انگیزه قیام انبیا و اوصیا بود و در ایران هم انگیزه علما، شهدا و در رأس همه امام راحل و مقام معظم رهبری است حفظ شود. هنوز نیز دغدغه ایشان این است که این انقلاب را کاملاً حفظ کنیم… آنچه انبیا و حسین‌بن علی می‌خواستند یعنی رواج امور معروف، از بین رفتن منکرات و اینکه جامعه زیر پوشش خوبی‌ها قرار بگیرد در ایران انجام شد.»

گفتنی ست سیدهاشم بطحایی از جمله اساتید دانشگاه تهران بود، که در پی موج بازنشتگی اجباری اساتید، مجبور به بازنشستگی شد. او به این مساله اعتراض کرد اما به گفته خودش این اعتراض به جایی نرسید.