ابراز همدردی خانواده نسیم اقدم با قربانیان تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب

نگام ، حوادث _ در حالی که پلیس «سن برونو» روز چهارشنبه ۱۵ فروردین اعلام کرد، نسیم نجفی اقدم، یک آمریکایی ایرانی‌تبار، پیش از تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب برای تمرین به میدان تیر رفته بود، خانواده وی نیز در بیانیه ای با قربانیان این حمله ابراز همدردی کرده اند.

 

به گزارش رادیو فردا ، اد باربرینی، رییس پلیس سن برونو گفته است، نسیم نجفی اقدم ساعاتی پیش از تیراندازی در دفتر یوتیوب به میدان تیر رفته و تمرین تیراندازی کرده بود.

رییس پلیس سن برونو اضافه کرده است، نسیم از دست یوتیوب به شدت عصبانی بود و اکنون ما انگیزه اقدام او را می دانیم.

گزارش ها حاکی است که تیراندازی بعدازظهر روز سه شنبه در دفتر مرکزی یوتیوب روی داد و عامل این حمله سه نفر را زخمی کرد و سپس با شلیک گلوله خود را کشت.

دو نفر از مجروحان این حادثه از بیمارستان مرخص شده اند و حال نفر سوم پایدار اعلام شده است.

پلیس شهر «سن برونو» هویت کامل عامل تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب را نسیم نجفی اقدم، ۳۹ ساله، ایرانی‌الاصل و مقیم شهر سن ‌دیه‌گو در جنوب کالیفرنیا اعلام کرد.

در همین حال خانواده نسیم اقدم در بیانیه ای با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرده است.

در این بیانیه آمده است، نسبت به آنچه که روز گذشته روی داد، خانواده ما در شوک کامل است و نمی توانیم درک کنیم که چرا چنین حادثه ای روی داد. به رغم این که کلمات نمی توانند غم و تاسف ما را از این حادثه بیان کنند، ما عمیقا با قربانیان بی گناه این حادثه ابراز همدردی می کنیم.

در ادامه این بیانیه برای مجروحان این حادثه سلامتی و بهبودی آرزو شده است.

اسماعیل اقدم، پدر نسیم، پیش از این به یک شبکه خبری اینترنتی در شمال کالیفرنیا گفته بود که دخترش به دلیل خشم از عدم دریافت پول از یوتیوب دست به چنین کاری زده است.

به گفته آقای اقدم، یوتیوب به دلایلی که هنوز رسما اعلام نشده پرداخت پول به خانم نجفی را متوقف کرده بود.

ساعات پیش از حمله

در همین حال «سی ان ان» می گوید، گزارش های متفاوتی از ساعات پیش از تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب منتشر شده است.

برادر نسیم اقدم به یک شبکه تلویزیونی وابسته به «سی ان ان» گفته است که وی پیش از حمله در تماس با پلیس نسبت به اقدام احتمالی خواهرش هشدار داده بود.

برادر نسیم اقدم گفته است، پس از آنکه خواهرش آخر هفته به تماس های تلفنی اعضای خانواده پاسخ نداد، نگران شده و با پلیس تماس گرفته است.

طبق این گزارش، اوایل روز سه شنبه پلیس «مونتن ویو» اعلام می کند که خودروی نسیم اقدم را پیدا کرده است.

برادر نسیم اقدم گفته است به دلیل نزدیکی «مونتن ویو» با دفتر یوتیوب وی به پلیس در این خصوص هشدار داده بود.

اما مقام های پلیس «مونتن ویو» گفته اند،هنگام پیدا کردن نسیم اقدم در ساعت یک و ۴۰ دقیقه بامداد روز سه شنبه هیچ چیز مشکوکی مشاهده نکردند.

در همین حال یک مقام پلیس لس آنجلس اعلام کرده منزل نسیم اقدم مورد بازرسی قرار گرفته است.

این در حالی است جامعه بهایی در آمریکا که نسیم اقدم از جمله اعضای جامعه آن بوده، در بیانیه ای تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب را محکوم کرده است.

در بیانیه ای که نسخه ای از آن به رادیو فردا ایمیل شده جامعه بهایی ضمن محکوم کردن خشونت، تصریح کرده است، بهایی ها در هر جا که زندگی می کنند به دنبال اتحاد و صلح هستند.

گزارش ها همچنین حاکی است که نسیم اقدم یک وب‌سایت نیز به نام «نسیم سبز» داشت که در آنجا هم در چند مورد، از جمله مسدود شدن دسترسی به کانال یوتیوبش، این شرکت را به بی‌عدالتی متهم کرده بود.

کانال یوتیوب وی در حال حاضر نیز مسدود است.

محتوای ویدئوها و عکس‌های منتشر شده در سایت خانم اقدم نیز نشان می‌دهد که فعالیت وی بیشتر حول گیاهخواری و مبارزه با آزار حیوانات، همچنین موضوعات تفریحی بوده است.

در همین زمینه یک مقام رسمی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود نسیم اقدم که با نام کانال یوتیوب «نسیم سبز» فعالیت داشته، مدت‌ها با این شرکت در جدال بوده است.