ابراهیم برال؛ محقق علوم آزمایشگاهی یهودی ایرانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_«ابراهیم برال» در دی‌ماه ۱۲۹۹ خورشیدی در تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدارس «آلیانس» و دوره دوم متوسط را در دبیرستان «ایرانشهر» به پایان رسانید.

به گزارش ایران وایر، او بلافاصله توانست طی برگزاری کنکور به دانشکده «علوم پزشکی» تهران راه یابد و در سال ۱۳۲۳ با درجه ممتاز موفق به اخذ مدرک دکترای عمومی شد و پس از گذراندن ۴ سال خدمات پزشکی عمومی با توجه به علاقه‌مندی وی به مسائل آزمایشگاهی، به آموزش و کار در «بخش آزمایشگاه» دانشگاه تهران مشغول شد.

وی مدتی بعد، از سال ۱۳۳۴ تحقیقات خودش را به سمت آزمایش‌های هورمونی معطوف کرد و برای اولین‌بار وی آزمایش‌هایی در همین مورد در ایران انجام داد. سپس او برای بررسی و مطالعات بیشتر به فرانسه رفت و زیر نظر پروفسور «پاستور» (نوه لویی پاستور) در دانشگاه پاریس پژوهش‌های خود را دنبال کرد.

پس از بازگشت به ایران، برای اولین‌بار روش انجام آزمایش‌های هورمونی را در ایران راه‌اندازی و استفاده از روش «الایزا» را برای کارهای آزمایشگاهی مختلف پایه‌گذاری کرد. سال ۱۳۴۹ ریاست بخش آزمایشگاه بیمارستان «سینا» و ریاست «سازمان انتقال خون» نیز به وی واگذار شد.

در سال ۱۳۸۲ از طرف انجمن‌های علمی و تخصصی آزمایشگاه بالینی در یادمان چهارمین همایش تقدیر از اساتید پیشکسوت دانشگاه تهران، طی مراسمی از دکتر برال تجلیل شد.

دکتر برال در سال ۱۳۸۶ خورشیدی به دلیل ابتلا به سرطان پروستات درگذشت.