ابوالقاسم رئوفیان: برخی می‌خواهند به بهای پیروزی خود مشارکت در انتخابات حداقلی باشد/ تصمیمات مجلس می‌تواند بر انتخابات ۱۴۰۰ تأثیر بگذارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ ابوالقاسم رئوفیان گفت: من باور دارم که رسالت همه باید دعوت مردم به شرکت حداکثری در انتخابات باشد و با موضع بعضی دوستان اصولگرا که ترجیح می‌دهند مشارکت حداقلی برای پیروزی‌شان در انتخاب رقم بخورد، مخالفم.

وضعیت انتخاباتی جناح‌های سیاسی برای انتخابات گرچه هر روز روشن‌تر می‌شود اما همچنان شاهد گفتمان‌سازی به معنای دقیق سیاسی نیستیم و شاید این موضوع در جبهه اصلاحات بیشتر به چشم بخورد زیرا نیروهای سیاسی اصلاح‌طلب بیشتر به جای آنکه گفتمان روشنی از آینده سیاسی خود و برنامه‌هایشان برای دولت آینده ارائه دهند، در پی مطرح‌کردن نام‌های متعددی هستند. البته به زعم برخی تحلیلگران مسائل سیاسی آنها در شرایط کنونی در موقعیت سراسر ضعف به‌سر نمی‌برند؛ چنانکه این احتمال وجود دارد که آنها بتوانند با بهره‌جویی از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا بازهم با تکیه بر گفتمان مذاکره با عرصه بین‌المللی در انتخابات ۱۴۰۰ در انتخابات حاضر شوند.

سید ابوالقاسم رئوفیان، دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین، نائب‌رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و فعال سیاسی درباره جایگاه گفتمان‌سازی میان جناح‌های سیاسی به «نامه‌نیوز» گفت: «گفتمان‌سازی به اقتضائات جامعه بستگی دارد و وابسته به این است که جناح‌ها و احزاب سیاسی پیش‌بینی کنند که دستِ‌کم تا دو دوره ریاست‌جمهوری آینده جامعه چه نیازهایی خواهد داشت. همه نیروهای سیاسی باید خود را با این پرسش مواجه کنند که اکنون ماهیت مشکلات چیست؟ اگر قرار باشد همان شعارهای گذشته مطرح شود، طبیعتا انتظارات برآورده نمی‌شود اما اگر قرار است اتفاق مثبتی رقم بخورد، باید بر اساس مشکلات موجود، راه‌حل‌های متناسب درنظر گرفته شود و بعد هم ارزیابی کنند که گفتمان‌شان اولا در اختیارات رئیس‌جمهور می‌گنجد یا نه و ثانیا قابل اجراست یا خیر».