اتحادیه اروپا عملیات جدیدی در مدیترانه ترتیب خواهد داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماتحادیه اروپا اعلام داشت، بمنظور اجرای تحریمات تسلیحاتی علیه لیبی، در مدیترانه یک عملیات جدید ترتیب داده خواهد شد

اتحادیه اروپا اعلام داشت، بمنظور اجرای تحریمات تسلیحاتی علیه لیبی، در مدیترانه یک عملیات جدید ترتیب داده خواهد شد.

جوزپ بورل مسئول امور خارجی و سیاستهای امنیتی اتحادیه اروپا در گفتگو با منسوبین مطبوعات در پی اجلاس شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل اظهار داشت، وزرای خارجه در مورد موضوع لیبی به یک توافق سیاسی مهم دست یافتند.

بورل با اشاره براینکه، تصمیم اتخاذ شده در پی مباحثات طولانی، راه ایفای نقش هر چه بیشتر اتحادیه اروپا در منطقه را باز خواهد کرد، تصریح کرد، تا زمانیکه خواست سیاسی مطرح باشد، همه چیز امکان پذیر است. با وزرا در مورد یک توافق سیاسی جدید به نتیجه رسیده و در این چهارچوب در مدیترانه عملیات جدیدی آغاز خواهیم کرد.

بورل ضمن خاطر نشان ساختن اینکه، عملیات صوفیا که در سال ۲۰۱۵ با هدف مبارزه با قاچاق انسان و کوچ غیرقانونی در مدیترانه آغاز شده است، در ۲۰ ام فوریه به پایان خواهیم برد، گفت، هدف از عملیات جدید اجرای تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه لیبی می باشد.

بورل با اشاره براینکه، در عملیات عناصر هوایی، دریایی و رادار جای خواهد گرفت، افزود، عملیات صوفیا از سواحل لیبی حراست می کرد. عملیات جدید بیشتر به شرق محل انتقال سلاحها متمرکز خواهد شد.