اتریش کودکان مسلمان را به بازدید اجباری از اردوگاه‌های مرگ می‌فرستند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – دولت اتریش در چارچوب مقابله با یهودستیزی، کودکان مسلمان را به «بازدید از اردوگاه‌های کار اجباری و مرگ» خواهد فرستاد.

وزارت کشور اتریش اعلام کرد که دولت این کشور برنامه‌ای را با عنوان «بازدید از اردوگاه‌های کار اجباری و مرگ»، در چارچوب مقابله با یهودستیزی و برای کودکان مسلمان به اجرا خواهد گذاشت.

بر اساس اطلاعیه این وزارتخانه، نتایج تحقیقاتی که ماه گذشته انجام شده، نشان می‌دهد که کودکان مسلمان دیدگاه انتقادی نسبت به اسرائیل داشته‌اند و برنامه مذکور ظرف هفته‌های آینده اجرا خواهد شد.

در این اطلاعیه همچنین از زبان کارولین استدلر، معاون وزیر کشور اتریش آمده است: “در میان کودکان ترک و عرب رفتار یهودستیزانه مشاهده شده است. ما تلاش‌های خود را برای مقابله با یهود‌ستیزی در میان کودکان مهاجر در مدارس و مراکز آموزشی افزایش خواهیم داد”.

ماه گذشته مجلس ملی اتریش با انجام تحقیقی به این نتیجه رسیده بود که ۵۰ درصد کودکان ترک و ۷۰ درصد کودکان عرب نگاه انتقادآمیزی نسبت به اسرائیل دارند. در نتایج این تحقیقات همچنین ضمن یکی خواندن نگاه انتقادی به اسرائیل و یهود‌ستیزی، «اسلام سیاسی» علت این نگرش عنوان شده بود.

خبرگزاری آناتولی