اجرای حکم پرونده مسعود کاظمی, روزنامه نگار به دادسرای فرهنگ و رسانه محول شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماجرای حکم ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری “مسعود کاظمی”, روزنامه نگار و فعال رسانه ای محبوس در زندان اوین از دادسرای امنیت تهران « دادسرای مقدس » به دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, روز دوشنبه ۶ آبان ماه ۱۳۹۸, “مسعود کاظمی”, روزنامه نگار و سردبیر ماهنامه صدای شرق که پیش از این از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران, از بابت اتهامات “توهین به رهبری”، “نشر اکاذیب” و از بابت اتهام “توهین به مقامات” به تحمل ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود پرونده این روزنامه نگار, جهت اجرای این حکم از دادسرای امنیت تهران مستقر در زندان اوین به دادسرای فرهنگ و رسانه منتقل شد. 

علی مجتهد زاده وکیل مدافع “مسعود کاظمی” با اعلام این خبر اظهار کرد: اجرای حکم پرونده موکل اینجانب از دادسرای امنیت دادستانی تهران خارج و به دادسرای فرهنگ و رسانه واگذار شد؛ هر چند معتقدیم در دادسرای امنیت نیز متهمان و محکومان باید از تمام حقوق قانونی مانند حق آزادی مشروط برخوردار باشند.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: به عبارتی با این تصمیم دستگاه قضایی، پرونده “مسعود کاظمی” اصلاً امنیتی محسوب نشده و برخوردهایی که در ماه‌های اخیر در دادسرای فرهنگ و رسانه با اهالی و اصحاب رسانه و خبرنگاران صورت گرفته، موجب دلگرمی شده است.

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۶ مردادماه ۱۳۹۸,”علی مجتهدزاده”, وکیل دادگستری که وکالت پرونده “مسعود کاظمی”, روزنامه نگار ماهنامه صدای پارسی را بر عهده دارد با انتشار یادداشتی از تائید محکومیت حبس موکل خود توسط دادگاه تجدیدنظر به تحمل ۴ سال و نیم حبس تعزیری و همچنین ۲ سال محرومیت از فعالیتهای رسانه ای و خبرنگاری بعنوان مجازات تکمیلی اطلاع رسانی کرده بود.