اجرای «ساریگلین» و دیگر قطعات خاطره انگیز آذری/ توصیه و تاکید برای در خانه ماندن

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، وحید اسداللهی و اعضای گروهش در جریان برگزاری برنامه «نوروز خانه»، شب گذشته، دوشنبه یازدهم فروردین ماه در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرای کنسرت آذری پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شب گذشته، دوشنبه یازدهم فروردین‌ماه، وحید اسداللهی و اعضای گروهش در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرای کنسرت آنلاین پرداختند.

وحید اسداللهی موسیقیدان، آهنگساز و نوازنده یکی از هنرمندان آذربایجانی کشور است که سالهاست در زمینه موسیقی فولکلوریک فعالیت دارد. 

IMG_۲۰۲۰۰۳۳۱_۱۰۴۷۴۹_۸۹۹

وحید اسداللهی پس از حضور خود و اعضای گروهش روی صحنه سالن همایش‌های برج میلاد، ضمن تشکر از مردم و علاقمندان موسیقی آذربایجان برای دیدن اجرای آنها گفت: از اینکه با شما هستیم بسیار خوشحالم. ما در شرایط فعلی آمده‌ایم تا لحظاتی شما را شاد کنیم و شادی را به منزل‌تان بیاوریم. حتی اگر این اتفاق حرکتی کوچک باشد.

وی سپس به زبان آذری با هم‌دیاران و همشهریان خود به خوش و بش پرداخت و از آنها برای توجه‌شان به کنسرت تشکر کرد. او سپس ازمردم خواست در شرایط بحرانی فعلی خانه بمانند.

اسداللهی در ادامه گفت: درست است که حضور ما در اینجا ریسک به حساب می‌آید؛ اما آمده‌ایم تا شما را شاد کنیم و شما نیز با خانواده از موسیقی لذت ببرید.

او سپس از شهاب میرزایی، خواننده گروه خواست روی صحنه حاضر شود.

IMG_۲۰۲۰۰۳۳۱_۱۰۵۰۳۰_۶۲۶

اسداللهی پس از اجرای قطعات اول، باز هم از مردم خواست در خانه بمانند و با عدم حضورشان در اجتماع از شیوع بیماری جلوگیری کنند و تا بهبود وضعیت فعلی و پایان یافتن بحران شیوع بیماری کرونا صبور باشند.

وی که در طول اجرا، هر چند دقیقه یکبار  با اسپری الکل دستهایش را ضدعفونی می کرد، همراه دیگر اعضا به اجرای قطعاتی پرداختند. 

اسداللهی در  اجرای قطعات با نواختن ساز نقاره هنرنمایی می‌کرد که تشویق عوامل حاضر در برج میلاد را به همراه داشت.

قطعه قدیمی و محلی «ساریگلین» اثر دیگری بود که توسط گروه وحید اسداللهی به صورت بی کلام اجرا شد.

اسداللهی پیش از اجرای قطعه «ساریگلین»  از شهرداری تهران بابت ساخت برنامه «نوروز خانه» و عوامل ساخت و تولید آن تشکر کرد.

IMG_۲۰۲۰۰۳۳۱_۱۰۵۱۴۴_۴۶۹

در ادامه برنامه وحید اسداللهی به اجرایی عوامل گروهش پرداخت. او در این اجرا فرزندان دوقلوی خود رضا و محمد اسداللهی را به‌ عنوان نوازندگان (پرکاشن، نقاره) و (قارمون) معرفی کرد که تشویق حضار را در پی داشت.

وی یادآور شد که ارکستر او دو خواننده و نوازنده تار و کمانچه نیز دارد. او گفت: صلاح را بر این دانستیم دیگر اعضا که در شهرستان زندگی می‌کنند با ما نباشند و ما نیز این ریسک را نکردیم که آنها را همراه خود بیاوریم و حال نیز آنها در خانه ما را دنبال می‌کنند.

وی در ادامه، از بهاءالدین خراسانی و موذن‌زاده اردبیلی به عنوان خوانندگان غایب گروه یاد کرد و گفت:  آقای شهاب میرزایی نیز در تهران زندگی می‌کنند.

وحید اسداللهی در بخش پایانی کنسرت از  آهنگ ترکی «شوق بهار» نام برد و از آن به عنوان اثری یاد کرد که او را به موسیقی علاقمند کرده است.

او اعضای گروهش در ادامه به اجرای چند قطعه شاد و اجرای آهنگی فارسی «عشوه نکن» پرداختند.

دقایق پایانی کنسرت نیز به اجرای قطعه‌ای بی‌کلام اختصاص داشت. وحید اسداللهی در این اجرا با نقاره‌نوازی‌اش اجرایی زیبا را رقم زد.

IMG_۲۰۲۰۰۳۳۱_۱۰۴۹۵۰_۵۶۴

وحید اسداللهی یکی از معدود هنرمندانی است که علاوه بر نوازندگی سازهای آذربایجانی در چگونگی نواختن ساز نقاره تبحر بسیار دارد تا آنجا که برخی او را پدر نقاره ایران خطاب می‌کنند. او طی همکاری با دیگر هنرمندان آلبوم‌های متعددی را تولید کرده و به عنوان نخستین تکنواز خارجی نقاره در ارکستر فیلارمونیک باکو عضویت یافته و همچنان با این ارکستر همکاری می‌کند.

 اسداللهی طی همکاری با هابیل علی‌اف (کمانچه‌نواز نامی جمهوری آذربایجان) در شهرها و کشورهای مختلفی نیز به اجرای برنامه پرداخته است.

گ‍فتنی است، با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران، خوانندگان موسیقی پاپ و برخی گروه‌ها از جمعه ۸ فروردین‌ لغالیت ۲۱ فروردین‌ماه در قالب برنامه نوروزخانه به اجرای کنسرت می‌پردازند. زمان برگزاری این کنسرت‌ها ساعت ۲۱:۰۰ هرشب است.