احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ / استعفای معنادار مدیر ارتباطات کاخ سفید/ ایوانکا ترامپ بازجویی شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ ، استعفای معنادار مدیر ارتباطات کاخ سفید ، و بازجویی ایوانکا ترامپ به اتهام فساد مالی از جمله اخبار پیرامون ترامپ رئیس جمهور جنجالی آمریکا در آخرین روزهای ریاست جمهوری اوست.

احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ

احتمال برکناری وزیر دادگستری آمریکا به دستور ترامپ

منابع خبری آمریکا از احتمال برکناری «ویلیام بار» وزیر دادگستری این کشور پس از اظهارات اخیر وی مبنی بر عدم بروز تقلب در انتخابات ریاست جمهوری خبر دادند.

به گزارش واشنگتن پست، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در صدد برکناری «ویلیام بار» وزیر دادگستری این کشور است.

یک مقام بلندپایه آمریکا در این باره به واشنگتن پست گفته که ترامپ از اظهارات ویلیام بار مبنی بر عدم وجود شواهدی دال بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، به شدت خشمگین است.
وی در عین حال بر وجود تلاش‌هایی برای متقاعد کردن ترامپ به عدم برکناری وزیر دادگستری آمریکا تأکید کرد.

وزیر دادگستری آمریکا اخیرا در سخنانی ادعای دونالد ترامپ درباره بروز «تقلب گسترده» در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را رد کرد.

ویلیام بار افزود: وزارت دادگستری شواهدی از تقلب گسترده که بتواند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ در آمریکا را تغییر دهد، کشف نکرده است.

ویلیام بار به آسوشیتدپرس گفته که دادستان‌های فدرال و اف‌بی‌آی تحقیقاتی درباره ادعای تقلب در انتخابات انجام داده‌اند، اما هنوز مدرکی که صحت این ادعا را تایید کند، به دست نیاورده‌اند.

دونالد ترامپ نیز با حمله به اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا تاکید کرد که آنها تقلب‌های گسترده انتخاباتی را بررسی نکردند.

وی در حالی بارها مدعی شده است که جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا با تقلب گسترده در انتخابات نوامبر پیروز شده است که مقام‌های قضایی گفته‌اند ستاد انتخاباتی و وکلای ترامپ اسناد و شواهد معتبری را برای اثبات این ادعا ارائه نکرده‌اند.

مدیر ارتباطات کاخ سفید هم استعفا کرد

آلیسا فارا مدیر ارتباطات راهبردی کاخ سفید پس از سه سال و نیم فعالیت در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به جمع مقامات مستعفی دولت ترامپ پیوست.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، فارا ۳۱ ساله پیشتر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، دبیر مطبوعاتی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا و دستیار ویژه دونالد ترامپ بود.

وی بار دیگر در ماه آوریل به عنوان مدیر ارتباطات از وزارت دفاع به کاخ سفید باز گشت.

وی اولین شخصی است که این سه سمت را در یک دولت بر عهده داشت و جوان ترین مدیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا به حساب می‌آید.

استعفای فارا در فاصله کمتر از دو ماه مانده به پایان کار دولت فعلی آمریکا نشان دهنده پذیرش شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا است.

وی در نامه استعفای خود که روز پنجشنبه ارسال کرده است، مدعی شکست داعش، تقویت ناتو بیش از پیش، آزادی گروگان‌ّهای آمریکایی و وساطت در توافق‌های سازش خاورمیانه توسط دولت فعلی آمریکا شد.

بازگشت وی به کاخ سفید به عنوان مدیر ارتباطات مصادف با حضور مارک میدو در سمت رئیس کارکنان کاخ سفید شد.

فارا جزو چندین مقام دولت فعلی آمریکا به حساب می‌آید که پس از شکست ترامپ در انتخابات از سمت خود استعفا کرده است.

ایوانکا ترامپ بازجویی شد

ایوانکا ترامپ بازجویی شد

دختر بزرگ رئیس جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات دادستان کل واشنگتن درباره ادعای سوء استفاده از بودجه‌های غیرانتفاعی برای مراسم تحلیف پدرش در سال ۲۰۱۶ میلادی بازجویی شد.

ایوانکا ترامپ بازجویی شددختر بزرگ رئیس جمهوری در حال کناره‌گیری آمریکا به عنوان بخشی از تحقیقات دادستان کل واشنگتن درباره ادعای سوء استفاده از بودجه‌های غیرانتفاعی برای مراسم تحلیف پدرش در سال ۲۰۱۶ میلادی بازجویی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، دفتر “کارل ریسین”، دادستان کل واشنگتن در شکایت تنظیم شده در دادگاه افشا کرد که ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه توسط وکلای دفتر دادستان کل واشنگتن بازجویی شده است.

ریسین در یکی از شکایت‌های مربوط به ژانویه ۲۰۲۰ مدعی شد که شرکت‌ها و هتل‌های دونالد ترامپ از بودجه‌های غیرانتفاعی سوء استفاده کرده تا خانواده ترامپ را بیش از پیش متمول سازند.

دفتر دادستان کل واشنگتن از پنجاه و هشتمین کمیته تحلیف ریاست جمهوری شکایت کرد و آن را به سوء استفاده از بیش از ۱ میلیون دلار بودجه جمع آوری شده توسط این سازمان غیرانتفاعی برای پرداخت هزینه‌های بسیار بالا به هتل ترامپ در واشنگتن برای مراسم تحلیف وی در سال ۲۰۱۷ متهم کرد.

این وکلا ماه گذشته نیز ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و توماس باراک، رئیس این کمیته تحلیف و همچنین برخی دیگر از مقامات را برای پاسخ به برخی سوالات احضار کردند.

ریسین اوایل سال جاری میلادی گفته بود: قوانین کمیته‌های غیرانتفاعی را ملزم می‌سازند تا بودجه‌های خود را برای اهداف عمومی اعلام شده صرف کنند نه برای سود رساندن به افراد یا کمپانی‌های خصوصی.

این شکایت قصد دارد یک میلیون دلاری را که گفته می‌شود مستقیما به کسب‌وکار خانواده ترامپ تزریق شده، پس بگیرد.

ریسین همچنین این کمیته تحلیف را به سوءاستفاده از بودجه‌های غیرانتفاعی و هماهنگی با مدیریت هتل ترامپ در واشنگتن و اعضای خانواده ترامپ برای ترتیب دادن این رویدادها متهم می‌کند.