احتمال تبدیل آمریکا به کانون شیوع ویروس جدید کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا میتواند تبدیل به کانون جدید شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) شود.

مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا میتواند تبدیل به کانون جدید شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) شود.

هریس با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر، تعداد موارد اعلام شده ابتلا به این ویروس در آمریکا، ۸۵ درصد کل موارد ابتلا در کل جهان به شمار میرود، از احتمال تبدیل آمریکا به مرکز جدید شیوع این بیماری خبر داد.

مارگارت هریس در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی که از طریق تله کنفرانس در مقر سازمان ملل در ژنو ترتیب داد، در خصوص افزایش چشمگیر تعداد قربانیان مبتلا به کرونا ویروس در سطح جهان هشدار داد.

وی ضمن تاکید به شیوع سریع این ویروس گفت: دو سال طول کشید تا قربانیان ابتلا به بدترین ویروس ابولا در غرب آفریقا به ۱۱ هراز نفر رسید. از اینرو با شیوع بسیار سریعتری در اینجا رو به رو هستیم. تا جایی که ۸۵ درصد از موارد شناسایی شده طی ۲۴ ساعت اخیر از اروپا و آمریکا اعلام شده که ۴۰ درصد این ارقام نیز متعلق به آمریکاست.

هریس با اشاره به اینکه اتخاذ برخی تدابیر از جمله مقررات منع آمد و شد و قرنطینه میتواند سرعت شیوع این ویروس را کاهش دهد، گفت که این نوع تدابیر میتواند فرصت خوبی برای سازمان های بهداشتی درمانی و کارکنان این سازمان ها باشد.

هریس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است آمریکا کانون جدید شیوع کووید -۱۹ باشد یا خیر گفت: “ما در ایالات متحده شاهد افزایش بسیار سریع موارد (ابتلا به کرونا) هستیم، بنابراین این امکان پذیر است.”

Tedros Adhanom Ghebreyesus هماهنگ کننده سازمان بهداشت جهانی نیز طی سخنانی در تاریخ ۱۳ مارس اعلام کرده بود که اروپا به مرکز شیوع ویروس کووید -۱۹ تبدیل شده است.