احضار تلفنی بهزاد علی بخشی, فعال مدنی ساکن شازند جهت اجرای حکم حبس

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز گذشته, بهزاد علی بخشی, فعال مدنی ساکن شازند, طی تماس تلفنی از سوی شعبه ۶ دادگاه انقلاب شازند جهت اجرای حکم ۶ ماه حبس تعزیری فراخوانده شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, بهزاد علی بخشی, فعال مدنی ساکن شازند اراک  واقع در استان مرکزی با توجه به ابلاغ حکم ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام؛ “توهین به رهبری” که از سوی شعبه ۹ دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی و با شکایت “محسن خیرمند” معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک صادر شد با توجه به تماس تلفنی دریافتی از سوی شعبه ۶ دایره اجرای احکام دادگاه انقلاب اراک جهت اجرای حکم احضار شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ بهزاد علی بخشی, فعال مدنی در حالی روز جاری برای اجرای حکم ۶ ماه حبس تعزیری از بابت اتهام “توهین به رهبری” بصورت تلفنی احضار شد که در حدود یک هفته پیش به دلیل سکته قلبی در حال پیگیریهای پزشکی برای درمان خود می باشد و پس از این تماس و مراجعه وثیقه گذار وی به دادگاه انقلاب شازند به مدت ۱ ماه به این فعال مدنی فرصت درمان داده شد. 

بهزاد علی بخشی، یکی از فعالین مدنی بازداشت شده‌ در جریان تظاهرات سراسری مردمی در دی ماه ۱۳۹۶, به همراه ۴ تن دیگر از فعالان مدنی شازند و آستانه به نام‌های “کیان صادقی”، “محمد نجفی”، “علی باقری” و “عباس صفری” بازداشت شده بود.

این فعال مدنی ساکن شازند, در تاریخ ٨ اسفندماه  ۱۳۹۶, با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه با تودیع وثیقه ای به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان، به طور موقت از زندان مرکزی اراک آزاد شد.