احضار مجدد نسیم صادقی, فعال ملی مدنی به دادگاه انقلاب تبریز

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشعبه ۲ انقلاب تبریز, با صدور ابلاغیه ای الکترونیکی از طریق سامانه ثنا, “نسیم صادقی”, فعال ملی مدنی ساکن این شهرستان را جهت ابلاغ دادنامه صادره توسط شعبه مذکور احضار کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۸, “نسیم صادقی”, فعال ملی مدنی ساکن تبریز با توجه به ابلاغیه صادره توسط شعبه ۲ انقلاب تبریز, جهت ابلاغ دادنامه صادره بر علیه وی از بابت اتهام “تبلیغ علیه علیه نظام” از زمان ابلاغ ظرف مدت ۱۰ روز  به شعبه مذکور احضار شد. “نسیم صادقی”,  پیش از این و در تاریخ ۱۲ شهریور ماه سالجاری در جلسه دادرسی شرکت کرده بود. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ روز گذشته, بر اساس ابلاغیه‌ای که  از طریق سامانه الکترونیکی قوه قضاییه « ثنا »  برای نسیم صادقی، فعال ملی مدنی, ارسال شد از وی خواسته شده‌ که ظرف مدت ۱۰ روز پس از درج در سامانه ابلاغ جهت ابلاغ دادنامه صادره علیه وی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” در شعبه ۲ دادگاه انقلاب شهرستان تبریز حاضر شود.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ با توجه به حضور نسیم صادقی, فعال مدنی, در جلسه دادرسی که پیش از این و در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۸, توسط شعبه مذکور برگزار  شده بود و این فعال ملی مدنی دفاعیات خود را ارائه کرده بود لذا دریافت این ابلاغیه می تواند به مثابه ابلاغ حکم صادره توسط دادگاه بصورت شفاهی باشد. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۳ شهریور ماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی, احضار نسیم صادقی, فعال ملی مدنی, به جلسه دادرسی با توجه به احضاریه کتبی که از طریق سامانه الکترونیکی ثنا به این فعال ملی مدنی ابلاغ شده بود را اطلاع رسانی کرده بود.