احمدی‌نژاد آبروی سرویس‌های اطلاعاتی خامنه‌ای را بُرد/ به وزیر وقت اطلاعات گفتم که آوردن یک زندانی در تلویزیون و اخذ اعتراف از او مسخره است/ ماجرای سرقت اسناد سازمان فضایی از تورقوزآباد را پنهان کردند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_اسرائیل چنان در حکومت ایران رخنه اطلاعاتی کرده که مسئول امور اسرائیل در وزارت اطلاعات، خود مامور موساد بود

احمدی‌نژاد در یک مصاحبه ویدیویی درباره گرفتن اعترافات اجباری از زندانیان برای پذیرش ترور دانشمندان هسته‌ای اظهار نظر کرد و گفت: این در حالیست که بالاترین مسئول مقابله با جاسوسان اسرائیل در وزارت اطلاعات، «ودش جاسوس اسرائیل بود.

احمدی نژاد گفته اسرائیل با نفوذ اطلاعاتی خود تمامی برنامه‌های حکومت ایران در زمینه‌های هسته‌ای را زیر نظر دارد.

مصاحبه احمدی‌نژاد دو روز پس از افشاگری‌های یوسی کوهن، رئیس پیشین سازمان موساد منتشر شده است. کوهن افشا کرده بود که موساد محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی را سال‌ها تحت‌ نظر داشته است.

به گزارش دویچه وله، احمدی نژاد گفت: در ماجرای ترور دانشمندان هسته‌ای مجبور بودند واکنش نشان دهند. مثل ماجرای سرقت اسناد سازمان فضایی از تورقوزآباد نبود که پنهان کنند. یک دانشمند هسته‌ای ترور شده و مردم همه فهمیدند و اینها (باند و شبکه نفوذی) باید یک عکس‌العملی نشان می‌دادند.

احمدی‌نژاد افزود: این‌ها برای اینکه خط نفوذ در ایران را پنهان بکنند، یعنی مردم نفهمند و مسئولین بالاتر متوجه نشوند که یک خط نفوذی دارد این کار را می‌کند، رفتند سراغ چند زندانی. این باند نفوذی از زندانیان خواست که ترور دانشمندان هسته‌ای را بپذیرید تا در ازای آن آزاد شوند.

احمدی نژاد در ادامه گفت: به وزیر وقت اطلاعات گفتم که آوردن یک زندانی در تلویزیون و اخذ اعتراف از او مسخره است و یک نفر به تنهایی قادر نیست این ترور را انجام بدهد. به گفته احمدی نژاد، حداقل ۵۰ نفر چنین ترور دقیقی را پشتیبانی کرده‌اند.

به گفته احمدی‌نژاد علت این پنها‌کاری و یا سناریوسازی تنها برای محفوظ نگهداشتن عوامل و جاسوسان اسرائیل بوده تا خط نفوذ را حفظ کنند.

وی در صحبت‌های خود ضمن اشاره به شبکه نفوذی می‌پرسد، چگونه است که بالاترین فردی که مسئول کنترل جاسوسان اسرائیل در ایران است خودش جاسوس اسرائیل از کار دربیاید؟

او می‌گوید مگر می‌شود تنها یک نفر در وزارت اطلاعات مسئولیت ارتباط و نفوذ اسرائیل در ایران باشد و به تنهایی و بدون پشتیبانی، عملیات‌های فراوان در ایران را انجام داده باشد؟