احمدی‌نژاد: اگر ثروت بنیاد و ستاد امام را توزیع کنیم، هیچ فقیری باقی نخواهد ماند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ کانال تلگرامی دولت بهار بخشی از نامه محمود احمدی نژاد به خامنه ای در تاریخ ۲۲ اسفند ۹۶ را منتشر کرده است که در آن آمده: “امروزه بنیاد ۱۵ خرداد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام ، بنیاد تعاون سپاه، بنیاد تعاون ارتش، بنیاد تعاون بسیج، بنیاد تعاون وزارت دفاع و بخش اقتصادی کمیته امداد امام بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان ثروت دارند که مردم از گزارش کار و درآمد و محل مصرف آنها بی‌اطلاعند. اگر این ثروت آزاد شود و در اختیار مردم قرار گیرد آیا فقیری باقی می‌ماند؟ در آن صورت سرعت رشد کشور چقدر خواهد شد؟

احمدی‌نژاد گفته است، ثروت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای ریشه کنی فقر کافیست. احمدی نژاد از پنهان کاری مسئولان در اتخاذ تصمیمات کلان و انعقاد قراردادها انتقاد کرد. به عقیده احمدی نژاد اگر ثروت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) را بین مردم توزیع کنیم، هیچ فقیری باقی نخواهد ماند.

وی گفته : باید حکومت، دولت، مجلس و نهادها را به ملّت برگردانیم. ثروت نهادها سر به آسمان زده است در حالی که به این همه ثروت و شرکت نیازی ندارند و باید آنها را به مردم برگردانند.

به گفته احمدی نژاد، اگر ثروت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در بین مردم به طور مساوی توزیع شود، هیچ فقیری باقی نخواهد ماند و با استفاده از زمین، آب، استعداد، دانش و نیروی کار موجود هرکس می‌تواند روی پای خودش بایستد و زندگی خود را در بهترین شکل اداره کند.


گفتنی است بسیاری از فعالان سیاسی از خیز انتخاباتی محمود احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ استقبال کرده و آنرا عاملی برای پرشور برگزار کردن انتخابات در شرایط فعلی کشور نام برده اند. از سوی دیگر گمانه زنی ها درباره احتمال بالای ردصلاحیت او هم شدت پیدا کرده است.